Grand Rose spaa kloorihais häirib naabreid ikka edasi (3)

Kuressaares Grand Rose spaa kõrval asuva maja elanikud vaevlevad ikka ventilaatorite müra ja ventilatsiooniavadest leviva haisu käes. Märtsis lubatud “väljalaske tõstmist” pole aga toimunud.

Märtsis kirjutasime seoses võimaliku kino ehitamisega praeguse Komandandi avatud noortekeskuse krundile sellest, et võimalikust juurdeehitisest enam häirib Komandandi 10 maja elanikke spaa ventilatsioonitorust tulev kloorihais.

Haisu tõttu ei saa nad suvel aknaid avada ja kõige hullem pidi olukord olema hommikuti, kui basseine puhastatakse.

Tõestuseks näitasid majaelanikud majutusasutuse esimese korruse kõrgusel oleva ventilatsiooniava ees laiuvat musta maa-ala, kus suvel ei pidavat isegi rohi kasvama.

Hotelli omanikfirma esindaja Lembit Soe oli märtsis kloorihaisu probleemist teadlik ja tema väitel probleemiga juba tegeleti. “Viime selle toru kõrgemale, kuigi see on täpselt sama õhk, mis on all ujulas,” rääkis Soe märtsis.

“Kevadel teeme ära. Seal tuleb väljavise tõsta lihtsalt natuke kõrgemale,” lubas ta siis.

Eelmisel nädalal pöördusid majaelanikud taas Saarte Hääle poole, sest tänaseni pole olukord karvavõrdki muutunud.

Lembit Soe avaldas imestust, miks majaelanikud ajalehe poole pöörduvad, kui võiks otse temaga rääkida. “Minu meelest on asjad tellitud ja ma isegi ei tea, miks seda veel paigaldatud pole. Igal juhul teeme ära,” kinnitas Soe. Tööde tegemise uut tähtaega ta ei öelnud.

Majaelanike esindaja Anne Jakunin teadis, et linnavalitsuses peaks mingi kiri koostamisel olema, aga suve jooksul elanikud haisuprobleemiga tõsiselt tegelenud ei ole. “Firma on ju lubaduse andnud. Mis neid siis üldse veel mõjutada saaks?” imestas majaelanik.

“Kuressaare linnavalitsus on korduvalt pöördunud Grand Rose’i spaa esindajate poole nõudega olukord lahendada ning loodetavasti annab läbirääkimine lõpuks ka soovitud tulemuse,” teatas Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa.

Tema sõnul kinnitas juhatuse liige Lembit Soe esmaspäeval abilinnapea Taavi Kurisoole, et kloorihaisu ja ventilaatorimüra probleem likvideeritakse septembri jooksul – ümberehitustööd selleks juba käivad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 812 korda, sh täna 1)