Taksojuhid tõrjuvad elektriautosid (28)

RUUMI JAGUB: Taksojuht Rein Talistu näitab, et tema taksosse mahub vajadusel nii mõndagi. Elektriautot on siiski odavam ülal pidada. Foto: Irina Mägi

RUUMI JAGUB: Taksojuht Rein Talistu näitab, et tema taksosse mahub vajadusel nii mõndagi. Elektriautot on siiski odavam ülal pidada. Foto: Irina Mägi

Kuressaare taksojuhid ei ole rahul sellega, et volikogus läks läbi eeskirja muudatus, mille kohaselt peab takso pagasiruum mahutama senise 400 asemel vähemalt 360 liitrit. Muudatus on vajalik elektriautode Kuressaare taksoturule tulekuks.

Kuigi konkurente elektriautode näol pole turule veel saabunud, on mitu taksojuhti muudatuse suhtes häälestatud negatiivselt. Taksojuht Rein Talistu selgitas, et elektriautodele praegu teenust osutavad taksod konkurentsi pakkuda ei suuda, mistõttu tuleks neilgi oma masinad väiksemate vastu vahetada. See tekitaks Talistu sõnul aga olukorra, kus siinsetel elanikel ja külalistel poleks enam võimalik suuremat taksot tellida, sest suuremaid masinaid poleks enam.

Talistu märkis, et vajaduse korral võivad taksojuhid kohtuni välja minna, sest eeskirja muudatus on ebaõiglane taksojuhtide suhtes, kes lähtusid oma auto ostmisel eeskirja endisest nõudest.

Kuressaare Takso juhatuse esimehe Rando Kaubi arvamus on, et ühe inimese pärast on eeskirjas tehtud ebaõiglane muudatus. “Kui meie autod ostsime, oli pagasiruumi mahutavus 400 liitrit, meil polnud võimalik endale tikukarpe osta,” märkis ta. Kaubi avaldas ka imestust, et see muudatus nii kiiresti vastu võeti: “Korra lehes kirjutati ja juba võeti otsus vastu!”

Otsus vähendada taksode pagasiruumi miinimummahtu 40 liitri võrra võeti ühehäälselt vastu 28. augustil toimunud linnavolikogu istungil.

Linnavalitsuses taksoveolubadega tegelev Astrid Jõeäär ütles, et muudatuse päevast alates pole seni ühtegi uut luba taotletud. Jõeäär lisas, et tema teada eeskirja muudatust soovinud isikud alles taotlevad KredExilt raha elektriautode ostmiseks. “Nad tahtsid enne linnalt heakskiitu, et väiksema pagasimahutavusega autod võiksid Kuressaares teenust osutada,” märkis Jõeäär.

Sooviavaldaja on Jõeääre sõnul üks Tallinna ettevõtja, kes ei taha oma nime veel avaldada, kuna polevat kindel, kas ta elektriautod üldse saab. Jõeääre teada soovitakse taksoveoturule tuua Nissan Leafid, mille pagasiruumi mahutavus on 370 liitrit.

KredExi kommunikatsioonispetsialist Tarmo Seliste ütles Saarte Häälele, et KredEx elektriautode ostmiseks tehtud avaldusi enam vastu ei võta. Avalduste vastuvõtt lõppes 7. augustil. Seliste lisas, et neile esitatud avaldustes ei pidanud otseselt põhjendama, mis eesmärgil ostja elektriautot kasutama hakkab. Niisiis ei teadnud ta öelda, mitu elektriautot tahtis osta Tallinna ettevõtja, kes soovib tulla Kuressaare taksoveoturule, ega ka seda, kas ta sai toetust või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 060 korda, sh täna 1)