Saarlased pürivad viikingitena filmilinale (1)

TULEVANE VIIKING: Talunik Aivar Martinit pildistab fotograaf Vallo Toomla. Foto: Irina Mägi

TULEVANE VIIKING: Talunik Aivar Martinit pildistab fotograaf Vallo Toomla. Foto: Irina Mägi

Kuressaare linnateatris eile toimunud casting’ul oli filmis osalemisest unistavatel Saaremaa meestel võimalus end kirja panna, etendamaks valmivas kinopildis viikingeid.

Saarlasest filmirežissöör Veiko Õunpuu otsib oma uude mängufilmi “Roukli” pikajuukselisi heledapäiseid habemesse kasvanud mehi. Stseenis osaleb 12 viikingit.

“Loodame põhikandidaadid täna kokku saada” ütles filmi produtsent Tiina Savi. Võtteks vajalikust kaheteistkümnest viikingist kaks oli neil juba olemas.

Eile käis end näitlejaks pakkumas kolmteist saarlast. Režissööri assistent Salme-Riine Uibo soovitas aga äärmiselt tagasihoidlikel Saaremaa meestel filmitegijatele siiski veel oma fotosid saata, sest mõni viiking võiks ka varuks olla.

Tegemist on tänapäevase filmiga ja vanaaegseid viikingikostüüme näitlejatele selga ei panda. Kasuks tuleks ratsutamisoskus, kuid täpsemalt selgub kõik kohapeal. Massistseeni filmitakse ühel päeval oktoobri algul kas Salmel või Leisis.

Osa filmitud materjalist on juba nn mustast montaažist läbi käinud. Film peab lõplikult valmis olema järgmiseks kevadeks.

Viikingiks pürgivale Argo Kirsile meeldinuks roll ajaloolises filmis rohkem, aga samas oleks ta nõus ka nüüdisajateemalises linateoses kaasa lööma. See poleks talle esimene kord filmis mängida: “Kunagi tudengiajal Tartus osalesin Raimond Valgre eluloofilmis “Need vanad armastuskirjad”.”

Saaremaa rahvateatri näitleja Virgo Neemre kinnitas, et usutavasti saaks ta hakkama ka ratsutamisega. “Maleva ajal proovisin, ilma sadulata, aga kas seda saab just ratsutamiseks nimetada…” oli ta kahtlev.

Leisi valla talunik Aivar Martin leidis, et põnevad on nii viikingid kui ka filmis osalemine: “No eks nii üks kui ka teine, mõlemad meeldivad. Igapäevaselt olen talunik. Vanasti oli ju ka nii, et kui sõda ei olnud, tuli maad harida.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 349 korda, sh täna 1)