Nette Peit jätkab karjääri Rootsi liigas profivõrkpallurina

EUROOPASSE: Nette Peidil on rõõmustamiseks põhjust, kuna karjäär jätkub välisklubis. Tema õde Eliisa Peit (paremal) suundus Prantsumaale mängima juba mullu. Foto: Raul Vinni

EUROOPASSE: Nette Peidil on rõõmustamiseks põhjust, kuna karjäär jätkub välisklubis. Tema õde Eliisa Peit (paremal) suundus Prantsumaale mängima juba mullu. Foto: Raul Vinni

Valjalast pärit võrkpallur Nette Peit, kes on Eestis Viljandi ja Kohila naiskonnas mängides võitnud kõik võimalikud Eesti sporditiitlid ja kuulub Eesti koondisse, otsustas jätkata oma karjääri Rootsi naiskonnas Lindesberg Volley.

Agendi kaudu leitud klubi saavutas eelmisel aastal Rootsi meistrivõistlustel kolmanda koha ja medalist madalamat eesmärki pole seatud ka eelolevaks hooajaks.

“Meil on küllaltki noor võistkond, paljud on äsja gümnaasiumi lõpetanud, aga on ka mõned kogenumad mängijad. Peale minu on veel kaks USA tüdrukut ja üks taanlane,” rääkis mullu Eesti meistriliiga parimaks nurgaründajaks valitud saarlane.

Nette Peit ise loodab naiskonnas kindlasti põhikoosseisu pääseda. Rootsis on reegel, et mängule saab üles anda kolm välismängijat, aga Lindesberg Volleys on neid neli, seega peab üks kogu aeg koosseisust välja jääma.

Isiklikus plaanis loodab võrkpallur igas osas paremaks saada ja usub, et keskkonnamuutus ja uus treener aitavad sellele igati kaasa. “See klubi ei ole täielik profinaiskond, sest kohalikud mängijad käivad tööl ja jõuavad trenni ainult õhtuti.

Mina ja kaks ameeriklannat oleme ainukesed, kes käivad trennis ka hommikuti,” märkis ta. “ Olen väga rahul, et saan nüüd ainult võrkpallile pühenduda,” rõõmustas Peit.

Rootsi liiga taset hindab kahekümne kahe aastane sportlane kõvasti paremaks kui Eesti ja Balti liiga oma, sest seal on palju leegionäre, kes võistkondi tugevdavad.

“Päris täpselt ma nende taseme kohta veel öelda ei oska, sest mängud pole veel alanud ja ma ei tea, kuidas naiskonnad komplekteeritud on, aga see kõik saab selgeks juba oktoobri keskel, kui liigamängud pihta hakkavad,” lausus ta lõpetuseks.

Karli Saar

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)