Eakas saarlane saab soovitud maksekaardi (7)

84-aastane kuressaarlane, keda Eesti tarbijate keskühistu pidas esialgu Säästukaart Plussi saamiseks liiga eakaks, saab siiski maksekaardi.

Helju (nimi muudetud – toim) sõnul oli temaga möödunud nädala lõpus, pärast Saarte Hääles ilmunud uudist “Maksekaardi taotlejat peeti liiga eakaks” (SH, 4.09) ETK-st ühendust võetud, et tema andmeid küsida.

“Mulle lubati kaart väljastada ja teatada, millal ma oma kaardile järele võin minna,” rõõmustas Helju, kes saab oma kaardi kätte Saaremaa kaubamajast. “Seda ma ei oodanudki, et asi nii hästi ja operatiivselt laheneb – ilmselt just seepärast, et oma murega lehetoimetusse pöördusin,” arvas Helju. “Mulle lubati selle kaardi nullvarianti, millele ei pea raha peale kandma, see on lihtsalt sooduskaart.”

Siiski leiab Helju, et klienditoe telefonioperaator, kes talle esialgu selgitas, et ta on maksekaardi saamiseks liiga vana, vaevalt et selle selgituse ise välja mõtles. “Ta oli ilmselt juba harjunud seda juttu rääkima, sest küsis kohe, mis on mu sünniaasta. Ilmselt on see siis kirjutamata seadus ja üldiselt kehtiv asi – eakatele inimestele maksekaarti mitte anda.”

Helju sõnul on ta sellisele kahtlusele kinnitust saanud oma eakatelt tuttavatelt. “Paljudele neist on öeldud, et eakatel ei soovitata seda kaarti võtta,” tähendas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 771 korda, sh täna 1)