Soome ja Rootsi soovivad tihedamat koostööd NATO-ga

POLE VÄLISTATUD: Euroopa Parlamendi ajakirjanikust saadik, Soomes tegutseva Rootsi Rahvapartei liige Nils Torvalds ei välista, et juhul kui Venemaa käitub oma naabrite suhtes jätkuvalt agressiivselt, võib Soome lähema 4–5 aasta jooksul neutraliteedist loobuda ja liituda NATO-ga. Foto: Europarl.europa.eu

Põhjala riigid Rootsi ja Soome on läbi ajaloo pidanud alati tähtsaks oma neutraliteeti. Seoses Ukraina konflikti teravnemisega on olukord aga muutunud: viimasel ajal on nii Helsingi kui ka Stockholm hakanud rohkem NATO poole vaatama.

Soome kaitseministeeriumi andmetel on Venemaa sõjalennukid viimase paari nädala jooksul tunginud Soome õhuruumi juba kolmel korral. Tõsi, kuna Soomel ja Venemaal on pea 1300 kilomeetrit ühist piiri, on sääraseid vahejuhtumeid olnud ka varem. Tavaliselt on Soome pool pidanud neid pilootide inimlikuks eksimuseks ega pole neile erilist tähelepanu pööranud.

Seekord on aga võõrasse õhuruumi tungimised aset leidnud vägagi lühikeste ajavahemike jooksul ja pealegi on need toimunud ajal, mil sõda Ukrainas tuure üles kerib. Nimetatud asjaolud on enamasti väga rahulikke ja külmaverelisi soomlasi juba muretsema pannud.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)