Tallinna Sadama parvlaevahankele pakkumisi ei tulnud (3)

Tallinna Sadama tütarettevõtja TS Laevad OÜ hankele parvlaevade soetamiseks, korraldamaks saarte ja mandri vahelist laevaliiklust, osalejad pakkumisi ei teinud.

TS Laevad alustab järgmise sammuna parvlaevade soetamiseks otsekõnelusi tehaste ja laevaomanikega, teatas Tallinna Sadam.

“Laevaomanikelt ja -tehastelt saadud info põhjal on laevanduses taoline hankemenetlus üsna erandlik, selle asemel on levinud tava pidada otseläbirääkimisi,” lausus Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil. “Samuti pole tavaks ühispakkumiste esitamine – näiteks kaks ühelt ja kaks teiselt tehaselt – koos seeläbi kaasnevate võimalike riskide ühise jagamisega.”

Allan Kiili sõnul on nii laevaomanikud kui ka laevatehased avaldanud hankemenetluse käigus omapoolset valmisolekut alustada laevade tarnimiseks otsekõnelusi. “Laevaehitajad ja -omanikud on teadlikud meie soovist ning on näidanud ka valmisolekut aluste ehitamiseks või prahtimiseks. Seetõttu alustame otseläbirääkimisi, et selgitada võimalust hankida parvlaevaliikluse korraldamiseks neli nõutud parvlaeva,” ütles ta.

Juhul kui nelja laeva soetamiseks peetavad kõnelused on tulemuslikud, osaleb TS Laevad OÜ Allan Kiili kinnitusel ka majandusministeeriumi väljakuulutatud mandri ja saarte vahelise parvlaevaliikluse riigihankel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 565 korda, sh täna 1)