Merinvest laiendab tootmist (11)

TÖÖD JAGUB: Enn Meri kinnitusel läheb kummidetaile valmistaval Merinvestil nõnda kenasti, et tootmist annab laiendada. Selle juures on abi ka uuest tootmishoonest. Foto: Sander Ilvest

TÖÖD JAGUB: Enn Meri kinnitusel läheb kummidetaile valmistaval Merinvestil nõnda kenasti, et tootmist annab laiendada. Selle juures on abi ka uuest tootmishoonest. Foto: Sander Ilvest

Kaarma vallalt uue tootmishoone rajamiseks ehitusloa saanud Merinvestil, mis toodab Euroopa suurtele autotööstustele kummidetaile, on võimalik tänu lisanduvale pinnale edaspidi rohkem toota.

Ettevõtte nõukogusse kuuluv Enn Meri tõdes, et uue tootmishoone ehituseks loa saamine on rõõmustav. Kuna nõudlus on tööstuses tasapisi kasvamas, tahavad nad tootmist suurendada. Uus hoone tuleb tema sõnul Mullutusse, kus asub ka praegune tootmine.

Rajatavas hoones on kuussada ruutmeetrit pinda. “Tootmine läheb seega kindlasti suuremaks, kuna nendel kõnealustel ruutmeetritel paneme tööle uusi masinaid,” ütles Meri. Osaliselt on uued töömasinad juba olemas, osaliselt on neid lisandumas. “Mis see kõik tähendab, ma ei teagi, aga kindlasti ei ole see ju halb asi,” muigas ta.

Üks mis kindel, tööd on lisandumas. “Võib-olla tuleb ka mõni töökoht juurde,” märkis Meri, täpsustades, et mitut uut töökohta see tähendada võib, on praegu liialt vara öelda. “Ei julge praegu öelda, kui palju inimesi juurde võtame, aga see on kindel, et uued masinad ei tule siia selleks, et nad niisama seisma jääksid, vaid ikkagi selleks, et me saaks nendega midagi tootma hakata.” Praegu on Merinvestis töötajaid umbes 300.

Merinvestil läheb Enn Meri kinnitusel iganes kenasti. “Tööd on meil küll ja veel – Merinvesti käsi käib hästi,” sõnas ta. Ühtegi konkreetset kohta, kust tellimusi võib lisanduda, ta eile siiski veel välja öelda ei tihanud. “Praegu on meil tellimused põhiliselt ikkagi autotööstustest. Kõik suured Euroopa autotööstused nagu Audi, Volkswagen, BMW ja mis nad kõik on, need on meie põhikliendid,” loetles ta.

Umbes aasta jagu on usinalt toodetud ka hoopis teises ilmakaares asuva paiga jaoks. Alles tänavu veebruaris kirjutas Saarte Hääl, et Merinvest toodab neil päevil muu hulgas hiinlastele kohvimasinamembraane. “Hiinasse toodame jätkuvalt ja Hiinaga läheb meil päris hästi. Hiinlased on meie tööga rahul olnud,” nentis Meri.

Tootmismahud on Merinvestil Enn Meri sõnul igati korralikud. Aastas toodetakse kummisegudest ja silikoonidest keskeltläbi 350 miljonit O-rõngast ja ka 30 miljonit membraani. “Seda on päris palju,” märkis Meri.

Uue hoone ehituse osas on leping juba tehtud ja valmis peaks see saama enne jõule.


Suutsid müüki pisut suurendada

Majandusaasta aruandes märgib ettevõte, et seoses 2008. aastal alguse saanud majanduskriisiga autotööstuses vähenesid ka OÜ Merinvest tootmismahud ja investeeringud. Kuigi tootmine 2011. aasta lõpuks tasapisi taastus, ei kujunenud 2012. aasta oodatust paremaks ja 2013. aasta käibe tõus oli eelneva aastaga võrreldes väike. Kriis maailmas ja eriti eurotsoonis ei ole aga kaugeltki läbi, mistõttu ei taastu ka autoturg kiiresti.

2013. aastal suurenes Merinvesti müük võrreldes 2012. aastaga neli protsenti. Mullune ärikasum oli enam kui 607 000 eurot, aasta varem oli see rohkem kui 418 000 eurot. Aruandeaastal saadi puhaskasumit veidi üle 409 000 euro.

Alates aruandeaasta augustist omab Saksamaa firma Freudenberg 80 protsenti osalust ettevõttes, teine osapool on OÜ Meri Varad, kelle osalus on 20 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 308 korda, sh täna 1)