Ameerika reisiajakirjanikud väisasid Saaremaad

Kolmapäeval jõudsid Saare- ja Muhumaale kümnepäevasel turneel olevad ameerika reisiajakirjanikud, kes alustasid oma reisi Peterburist, viibisid kolm päeva Tallinnas ja viimased kaks päeva Saaremaal.

“Nautse Mihklil näitasime neile rahvakunsti,” ütles Saaremaa arenduskeskuse turismijuht Kaira Kivi, lisades, et veel said ameeriklased uudistada GoodKaarma seebituba ja õhtu veedeti Kuressaares La Perla restoranis. Üleeile oli ameeriklastel linnatuur ning Maarika Toomel tutvustas neile vanalinna ja ka loodusturismi võimalusi.

Eile sõitsid ajakirjanikud, keda oli kokku kümme, koju tagasi. Reisiajakirjanikud esindasid väljaandeid nagu Travel Weekly, New York Post, New York Times, New York Daily, Luxe Beat Magazine jt.

“Kui me vaatame turismialaseid arve ja võrdleme neid 2012. ja 2013. aastaga, siis on Saaremaad külastavate ameeriklaste hulk kolm korda kasvanud,” tõi Kaira Kivi välja.

Nautse Mihklil esines ameeriklastele Muhu tantsurühm Tokkroes. Rühma juhendaja Anne Keerd nentis, et esinemine võeti vastu hästi soojalt ja südamlikult ning neid kutsuti ka Ameerikasse külla. “Harva tunnetad, et meie saare ja rahvariiete vastu on nii sügav huvi,” märkis Keerd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 363 korda, sh täna 1)