Maksekaardi taotlejat peeti liiga eakaks (6)

Eesti tarbijate keskühistult taotletud Säästukaart Plussi asjata oodanud 84-aastane kuressaarlane sai infoliinilt asja uurides teada, et on kaardi saamiseks liiga eakas.

Juulis, mil toimus kampaania, mille käigus sai Säästukaart Plussi taotleda tasuta, täitis ka Helju (nimi muudetud – toim) Rae Konsumis avalduse blanketi ja jäi vastust ootama. Kuna vastust ei tulnud ega tulnud, soovitasid Rae poe kassiirid Heljul helistada ETK klienditoe telefoninumbril 13 014.

“Helistasin eile (üleeile – toim) ja mulle öeldi, et kaardi taotlemisel kehtib vanusepiirang ning minu vanuses inimestele neid kaarte enam ei anta,” vahendas Helju talle räägitut.

Naist pani kuuldu imestama. “Sain lausa šoki,” lausus ta. “Kuidas on võimalik, et toidukaupade soodustused kehtivad ainult teatud vanuses ostjatele? See, et Eestis jaotatakse inimesed niimoodi klassidesse, on üle mõistuse.”

Kuigi Heljul on olemas ka tavaline säästukaart, soovis ta just Säästukaart Plussi. “See on ju palju soodsam ja sellega saab osta palju rohkem soodsaid tooteid,” põhjendas ta.

“Säästukaart Pluss pole tavaline kliendikaart, vaid maksekaart, mis võib olla nii ettemaksekaart kui ka krediitkaart,” ütles ETK turundusdirektor Andres Lember. “Seetõttu jälgitakse päris mitmeid asjaolusid, muu hulgas ka kliendi varasemat krediidikäitumist, nagu ka pangad maksekaartide puhul teevad.”

Saarte Hääle küsimusele, kas Heljule ei antud maksekaarti tema ea tõttu, vastas Lember: “Kaardi väljastamise tingimustes peaksid need taotlemise tingimused ilusti kirjas olema.”

Säästukaart Plussi tutvustaval internetileheküljel on tõepoolest kirjas nõudmised põhikaardi taotlejale. Taotleja vanusepiiriks on seal märgitud “alates 21. eluaastast”, ea ülempiiri kohta teavet aga ei leia. Taotleja minimaalne netosissetulek peab aga olema 150 eurot kuus.

“Minu pension on 338 eurot,” märkis Helju, kinnitades, et on oma igakuiste kulutuste planeerimisel seni ilusti hakkama saanud.

“Et vastata, kas Heljule kaardi andmisel sai takistuseks tema vanus või midagi muud, peaks otsa vaatama konkreetsele juhtumile,” sõnas Andres Lember.

ETK Grupp reklaamib Säästukaart Plussi kui püsikliendi paljude võimalustega maksekaarti, mis muutvat poes käimise mugavamaks ja lihtsamaks kui kunagi varem. “Säästukaart Pluss annab võimaluse maksta kaupade eest ning võtta ETK Grupi kaupluste kassadest välja sularaha,” on kirjas säästukaardi veebileheküljel. “Kasutades ostude eest tasumiseks alati Säästukaart Plussi, kogute oma kuised ostud kaardile ning tasute nende eest mugavalt korraga.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 740 korda, sh täna 1)