Ööelu taak

Aastate lõikes on Kuressaare ööelu nii mõnelgi korral luubi alla sattunud ja tuleb tõdeda, et harva on välja toodud selle positiivseid külgi. Hädas on olnud kesklinnas ja selle naabruses elavad linlased, postiljonid, kelle tööd on takistanud varahommikul ringi vaaruvad noored ja mitmed vägivalla ohvriks langenud peolised.

Ööelu nautlejad kogunevad aga ikka sinna, kus mõni asutus lahti on ja nende kohtade ümber sündmused tihtipeale omasoodu arenevadki. Varsti avatakse uus peokoht Kaare tänaval. Mis see endaga kaasa toob, saame näha.

Korraldajad ise väidavad, et sealsed üritused on mõeldud täiskasvanutele, kellele meeldib elektroonilise muusika taktis reivida, mitte neile, kel kombeks niisama ringi jõlkuda ja lõhkuda. Viimase takistamiseks hakkab turvamees isegi õues olukorral silma peal hoidma. Kesklinna klubidel väljas turvameest teadupärast pole.

Hea algatus on ka see, et kasutusele võetakse hoone, mis on oma esialgse otstarbe minetanud. Tulevikku ennustada ei oska, aga kui peolised on lihtsalt vahvad ega häiri ümberkaudseid elanikke, võivad tantsulõvid uuest paigast rõõmu tunda ehk pikema aja jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 436 korda, sh täna 1)