Kuressaare saab uue raju peopaiga (22)

ÖÖELU EDENDAJAD: Korraldajad (vasakult) Lauri Vaher, Rando Kesküla ja Marko Kesküla vaatavad, milline sisekujundus sobiks peopaika kõige paremini. Foto: Raul Vinni

ÖÖELU EDENDAJAD: Korraldajad (vasakult) Lauri Vaher, Rando Kesküla ja Marko Kesküla vaatavad, milline sisekujundus sobiks peopaika kõige paremini. Foto: Raul Vinni

Septembri keskpaigast hakatakse Kuressaares Kaare tänaval asuvas angaaris pidusid korraldama house-muusika austajatele.

Peokorraldajate Lauri Vaheri, Rando Kesküla ja Marko Kesküla eesmärk on pakkuda rahvale midagi teistsugust. Praeguse plaani kohaselt saavad peolised Tehnoülevaatuse-nimelisse peokohta koguneda kord kuus.

Lauri Vaher ütles Saarte Häälele, et niisugust house-üritust pole Kuressaares varem olnud. “Suvel surfiklubis on sellelaadseid olnud, aga need on olnud pigem väiksemale seltskonnale.”

Korraldajad rõhuvad just ürituse muusikalisele poolele: “Tehnoülevaatus on midagi teistsugust, me ei lase muusikat, mida saab iga päev raadiost söögi alla ja peale kuulata. Samuti ei plaani me noorte joomapidu, vaid muusikaüritust elektroonilise muusika austajatele,” selgitas Rando Kesküla ja märkis, et alaealised sisse ei saa.

Vaher rõhutas aga, et pidu käib ikka sees, mitte väljas.

Korraldajad rääkisid, et peokohas on praegu betoonpõrand ja plekkseinad ning põhimõtteliselt tuleb neil alustada nullist: “Baarilett tuleb sinna, lava, istumiskohad, garderoob ja VIP-ide boks.” Istumiskohti jagub korraldajate hinnangul vähemalt paarikümnele inimesele, kuid Tehnoülevaatuse Facebooki kodulehelt võib lugeda, et au sees on pigem liikumine, st tantsimine.

Korraldajad nentisid, et esimene pidu on määrava tähtsusega: “Kui see lörri läheb, siis on raske edasi minna.”

Ürituse õnnestumise ja probleemide vältimise tagamiseks plaanivad korraldajad palgata neli-viis turvameest, kellest vähemalt üks hoiaks peolistel silma peal ka õues. Nad lisasid, et kavatsevad kindlasti ka prügi, mis võib peoga kaasneda, ära koristada. “Joogitopsidega siit seest küll kedagi välja ei lasta, aga seda me kontrollida ei saa, kui keegi väljas oma jooke tarbib. Tekkiva prügi koristame aga järgmisel hommikul ära.” Ümberkaudsete elanike rahustuseks lubasid korraldajad, et enne pidu tehakse ka heliproov.

Mõte Kuressaares selliseid üritusi korraldama hakata sündis juuli lõpus. “Suvel tegime kord kuus Mändjalas house-muusika üritusi. Päeval oli sportlik osa ja õhtul pidu,” viitas Marko Kesküla, et sealt see idee tuligi. “Suur telk oli rahvast täis.”

Korraldajad teevad koostööd ka mõne ööbimiskohaga Kuressaares, et pakkuda kaugemalt tulijatele soodsamat majutust. “Kõikidel ei ole Saaremaal sõpru, kelle pool ööbida,” selgitas Lauri Vaher.

Esmaspäevase seisuga oli Facebookis end Tehnoülevaatusel osalejaks märkinud üle 200 inimese, kuid korraldajad arvasid, et see ei tähenda veel, et nii palju inimesi ka kohale tuleb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 155 korda, sh täna 1)