Iffi kontsert kogus 800 kaasaelajat (FOTOD)

ÜLEV TUNNE: “Eestlane olen ja eestlaseks jään,” laulavad hoogsalt kaasa (vasakult) Indrek ja Lidia Tiidemann ning Malle Mätas Külasema külast. Foto: Kalmer Saar

ÜLEV TUNNE: “Eestlane olen ja eestlaseks jään,” laulavad hoogsalt kaasa (vasakult) Indrek ja Lidia Tiidemann ning Malle Mätas Külasema külast. Foto: Kalmer Saar

Ivo Linna ja Maarja-Liis Ilus laulsid reede õhtul Koguva sadamas 800 inimesele. Publiku ette astunud “peasüüdlane”, tänavu 65-aastaseks saanud Linna pidas kodusaarel antud kontserti juubelikontsertide reas vastutusrikkaimaks.

“Tunne oli väga ülev. Oma inimestele esineda on alati väga raske. Isegi laulu “Kikilips” sõnad läksid sassi,” tunnistas Ivo Linna. “Minu jaoks oli see selle aasta kõige tähtsam kontsert, juubeli viimane lainetus. Tänan publikut, kõik lood võeti hästi vastu. Ka Maarja-Liis ütles, et see oli minu juubelikontsertidest kõige etem.”

Laulja meelest oli tähtis ka see, et pillimehed ja lauljad, kes töötavad mitmes ansamblis ja orkestris, said kõik kohale tulla. Kontserdil olid kaastegevad Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Antti Kammiste, Kalle Tetsmann, Andrus Lillepea ja Toomas Vanem.

Koguva sadamat haldava MTÜ Ankur juhatuse liikme Ragnar Põllu sõnul aitasid kontserdi “Päike sõbra aknas” õnnestumisele kaasa kohalikud kalurid, muhulane Villu Veski ja helitehnik Ivo Aksiim.

“Suve alguses rääkisime Iffiga, et ta võiks ju kodumail ka ühe kontserdi anda. Tallinna, Tartu ja Pärnu kontserdid olid siis juba planeeritud. Ivo nõustus ja nii ta läks. Ilmselgelt võib öelda, et kontsert oli sadama ajaloos kõige rahvarikkam sündmus,” hindas Põllu.

Ka publik jäi kontserdiga väga rahule. Piret Paomees Pihtla vallast arvas, et kontsert oli väga mõnus. “Koht oli ilus ja hubane ning ilm super,” rääkis ta, lisades, et lauljad, eesotsas juubilariga, ning muusikud olid tasemel nagu ikka. Samas märkis Piret muiates, et arvestades Ivo Linna kogu repertuaari, oli kontsert ilmselgelt liiga lühike. “Samas oli tehtud lugude valik läbi aegade ja äratundmisrõõmu oli palju,” kinnitas ta, lisades, et kontserdilt lahkus ta väga positiivsete emotsioonidega, hinges ootusärevus, et millal järgmine kontsert tuleb.

Malle Mätas Muhu vallast Külasema külast hindas kontserdi samuti väga elamusterikkaks. “Väga, väga meeldis,” ütles Mätas, kellele meeldisid eriti isamaalised laulud. “Rahvas seisis püsti ja palus neid korrata, aga muidugi sai kuulda ka uusi laule. Ilus koht, ilm ja kontsert. Nii et kõik oli super,” kinnitas Mätas.

Anne Heinsalu Valjalast, kes külastas kontserti koos abikaasa Kalevi ja kolleeg Siiri Saarega, ütles, et see õhtu oli eriliselt mõnus ja südamlik. “Päike loojus, koht oli väga kena ja kui küla vahel jalutasime, siis väikesed poisid näitasid nii armsalt teed, kuhupoole minna,” rääkis Heinsalu. Tema sõnul olid lauljad laval kui üks pere. “Ja nii armas oli see, kui Ivo kinkis oma abilistele Muhu leiva, see oli tõesti üks kodune ja armas sünnipäevapidu,” jagas Anne Heinsalu oma muljeid.

Annel oli Piletilevi kinkekaart ja kuna suvi hakkab otsa saama, siis tahtis ta nii väga mõnele vabaõhukontserdile minna.

“Ja kuna mulle Ivo Linna meeldib, siis oli see suve lõpetuseks ideaalne elamus,” kinnitas Heinsalu, kelle sõnul jäid nemad väga rahule.

Ivika Laanet, Aare Laine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 168 korda, sh täna 1)