Uputus!

Jah, seeneuputus. Koriluseusku saarlased kinnitavad, et nii head puravikuaega nagu tänavu Saaremaal, nad ei mäletagi. Või kui mäletavad, jääb see aastate, kui mitte aastakümnete taha.

Sotsiaalmeedia on täis pilte õnnelikest seenelistest, kes uhkelt oma hiigelsaaki demonstreerivad. Puravikke tassivad korilased metsast välja kärutäite viisi. Jätkub nii marineerimiseks, kuivatamiseks kui ka pannil praadimiseks. Jätkub oma perele, aga ka sugulastele-sõpradele. Ja tulemas on lisagi. Tatikaid, mis teadjate sõnul on suurepärane söögiseen, olevat koguni nii palju, et lase liugu või niida neid vikatiga. Riisikad kasvavad mõnel pool lausa kodumurus ja lillepeenras.

Kindlasti oli suvel, mil siinsed ilmad Vahemeremaade omi meenutasid, kahtlejaid küllaga: vaevalt et pärast sellist kuuma ja põuda sügisel metsast üldse midagi leiab. Seenesõprade õnneks ei pidanud säärased ennustused paika.

Need, kes nimetavad tänavust seeneaastat kehvaks, ei ole ilmselt viitsinud koduuksest kaugemale minna, arvavad seeneuputust kinnitavad saarlased. Seega – kummikud jalga ja korv või ämber kaasa!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 396 korda, sh täna 1)