Tiidrek Nurme tahaks kodustaadionil Eesti rekordi joosta

Saaremaa Galal 1500 m jooksus võistelnud Tiidrek Nurme on värskelt renoveeritud staadioni kvaliteediga väga rahul ja ei välista võimalust siin ka mõni Eesti rekord joosta.

“Kui on sobiv võistlusgraafik, siis on siin jooksmine minu jaoks kahtlemata veenev väljakutse,” rääkis Tiidrek Nurme. “Miks mitte üritada siin ka lausa Eesti rekordit joosta. See oleks ilus, kui ühel päeval karjääri lõpetan ja siis on kodustaadionil rekord kirjas.”

5000 m ja 3000 m tänavu häid jookse teinud Tiidrek Nurme on oma tulemustega rahul, kuigi tõdes, et oli ka mitmeid tagasilööke. Pikamaajooksja tunnistas, et veel mais oli ta vigastatud ega saanud korralikult joosta ning seepärast läks ta kevadel, pea ees, ei tea kuhu ja polnud selge, mis saama hakkab. Kuid hakkas siis tasapisi jooksma ja järjest paremaks läks.

Tõusvas joones võisteldes võitis Nurme Euroopa karikavõistlustel 5000 m jooksu ja tuli 3000 m teiseks, edestades mitmeid Euroopa tippmehi ja püstitas 3000 m Eesti rekordi. Zürichis toimunud kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel oli ta tihedas konkurentsis 5000 m jooksus kümnes.

“Nii head hooaega mul ei olegi veel olnud,” tunnistas jooksumees, kelle hinnangul sajaprotsendilist õnnestumist siiski ei olnud. “Igalt poolt oli veel võtta, aga kõige õnnestunumaks jooksuks pean ma Euroopa karikavõistlustel saadud teist kohta, sest sealt mul enam midagi võtta ei olnud.”

Nagu igal tõsisel spordimehel oli ka Tiidrek Nurmel võistlusi, mis läksid aia taha. Jooksja tõdes, et hooajal on ka teised värvid. Ta tõi välja Eesti meistrivõistlustel 5000 m distantsil lõpuspurdiga napilt teiseks jäämise ja kindlasti ka suve keskel palava ilmaga joostud 5000 m, kus ta sai aja 13.49, kuid mingil põhjusel diskvalifitseeriti. “Esimesel võistlusel olin väsinud jalaga ja see oli minu jaoks ilmselge kaotus,” nentis Nurme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)