Saaremaa vanima kooli juubeliaasta algas hoogsalt (1)

AKTUSELE: Saaremaa ühisgümnaasium alustas uut kooliaastat traditsiooniliselt rongkäiguga kooli juures läbi linna lossi hoovi. Foto: Irina Mägi

AKTUSELE: Saaremaa ühisgümnaasium alustas uut kooliaastat traditsiooniliselt rongkäiguga kooli juures läbi linna lossi hoovi. Foto: Irina Mägi

“150 aastat tagasi loodi Saaremaa poeglaste gümnaasium, mida loeme gümnaasiumihariduse andmise alguseks Saaremaal. Kool alustas saksakeelsena, hiljem toimus õppetöö vene keeles ja 1919. aasta 15. jaanuaril läks gümnaasium üle eestikeelsele õppele,” kõneles Saamemaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro pidulikul avaaktusel Kuressaare linnuse hoovis.

Traditsioonilist uue õppeaasta pidulikku rongkäiku Kuressaare linnaorkestri helide saatel alustasid SÜG-i õpilased ja õpetajad koolimaja juurest südapäeval. Tänavail tervitasid rongkäigus marssivaid koolivormis ja tekliga õppureid ning nendega koos sammuvaid õpetajaid linnakodanikest ja külalistest pealtvaatajad.

Rongkäigu peas kõndival koolijuhil ei jäänud kõnniteedel seisvad inimesed märkamata. Aeg-ajalt hõikas ta häid soove nii lapsevanematele kui ka õpilaste vanavanematele. “Kui tore, see näitab ühtekuuluvustunnet!” hindas kooliaasta alguse pidulikkusest osa saama tulnud kuressaarlane Mihkel.

Aro sõnul alustab SÜG-is uut õppeaastat 654 õpilast, neist algklassides (1.–4. klass) 205, keskastmes (5.–9. klass) 231 ja gümnaasiumiosas 218. Suures koolis on õpetajaid ligi 60 ja teistes ametites töötab 40 inimest.

Koolijuht kutsus pidupäevakõnes üksteisest rohkem hoolima, enda ümber tegutsevaid inimesi märkama ja hoidma.

“Õppimine on suurem asi kui töö. Töö eest saab raha. Õppimise palgaks on hinded. Tegelikult on hinded motivatsiooni allikas. Õppimise palk on ikkagi enese arendamine ja leidmine, saadud teadmised, oskused, vilumused ja kogemused,” märkis direktor.

Kooliperele tutvustati uusi õpetajaid, kellele õpilased lilled ulatasid. Meeleoluka tervituskontserdi andsid nii õpilased kui ka õpetajad, kes esitasid aktuse lõpulaulu “Oh kooliaeg, oh kooliaeg”.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et tal on heameel osaleda maakonna vanima ja prestiižikaima kooli õppeaasta avaaktusel.

Maakonna haridusjuhi sõnul saavad saarlased SÜG-ist hea ettevalmistuse, et astuda ükskõik millisesse ülikooli maailmas. Peeters hindas kõrgelt Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste saavutusi maakondlikel, üleriigilistel ja ka rahvusvahelistel aineolümpiaadidel.

“Teil on võimalus ennast arendada arvukates klassivälistes aineringides, koorides, ansamblites, näite- ja treeninggruppides. Teile avaneb võimalus saada 11. klassi lõpus kabareetäheks,” märkis Peeters oma kõnes.

Veel rõhutas haridusosakonna juhataja, et SÜG-i hea maine ei ole tekkinud üleöö. Seda on 150 aasta jooksul kujundanud erinevad põlvkonnad. Eeskujuks seadis haridusjuht õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate koostöö, mis on edu taganud. Eelseisvaks õppeaastaks soovis Peeters kõigile tegusat toimetamist, usinust nii õpetamisel kui ka teadmiste omandamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 934 korda, sh täna 1)