Saaremaa “Galojan” toodi Inglismaalt süüpinki

Eile toimus Kuressaare kohtumajas kokkuleppemenetluses istung omastamises süüdistatava Sander Ingalti üle. Tingimisi vanglast vabastatud Ingalt peeti 22. juunil kinni Inglismaal ja toodi kaks kuud hiljem augustis Eestisse.

Kohtuniku küsimusele, kas ta hoidis teadlikult kõrvale võimalikust kohtupidamisest, vastas Ingalt eitavalt. Ta kinnitas, et viibis lihtsalt väljaspool Eestit, kuigi rikkus sellega tingimisi vanglast vabastamise nõudeid. Esimesed kolm kuud oli ta vabaduses elektroonilise järelevalve all.

Prokurör Svetlana Maripuu esitas kohtule taotluse jätkata algselt üldmenetluses toimuma pidanud protsessi kokkuleppemenetluses. Sander Ingaltit süüdistati omastamises. Novembris 2010 ostis ta firmale Tramet Group OÜ kuuluva Lukoili kaardiga, mis oli antud tema kasutusse mootorsaele bensiini ostmiseks, viiel korral bensiini ja kasutas seda isiklikuks otstarbeks. Neljal korral tegi ta seda Kuressaares asuvas tanklas ja ühel korral Pärnumaal.

Sander Ingaltit on varem kriminaalkorras karistatud kuuel korral ja tal oli ka üks kehtiv väärteokaristus.

Tsiviilhagiga nõuti Ingaltilt sisse 297 eurot ja 65 senti. Kui suur oli tegelik kahju, kohtusaalis ei selgunud, sest osaliselt oli see tema palgast juba kinni peetud.

Toimepandud omastamise eest mõistis kohtunik Kristel Pedassaar Ingaltile karistuseks kolm kuud reaalset vangistust. Kergem karistus loeti kantuks varasema täitmisele pööratud tingimisi kandmata karistuse osaga, mida on neli kuud ja 25 päeva. Seega tuleb Sander Ingaltil vanglas veeta neli kuud ja kakskümmend viis päeva.

Karistuse kandmist hakatakse lugema 22. juunist, mil Ingalt Inglismaal vahi alla võeti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 617 korda, sh täna 1)