Põduste kallasrada puhastati kõrgest rohust

RÄÄMAS: Eelmisel nädalal avanes Põduste kallasrajal selline troostitu vaatepilt. Nädalavahetusel tegid töömehed raja ilusti läbitavaks. Foto: Irina Mägi

RÄÄMAS: Eelmisel nädalal avanes Põduste kallasrajal selline troostitu vaatepilt. Nädalavahetusel tegid töömehed raja ilusti läbitavaks. Foto: Irina Mägi

Kihelkonna maanteelt Ringtee kergliiklusteeni viiva 2012. aasta algul rajatud kallasraja servad olid kuni eelmise nädala lõpuni kõvasti rohtu kasvanud.

Kui eelmisel nädalal oli veel segane küsimus, kes peaks kallasrada, mille rajamist finantseeris keskkonnainvesteeringute keskus, korras hoidma, siis nüüdseks on leitud lahendus.

Kallasraja ehitamise projekti eestvedaja Alver Sagur ütles eelmisel kolmapäeval Saarte Häälele, et Põduste tee asub linna maal ja seda peaks hooldama linn. “Linn eelmisel aastal niitis seda äärt ja seal oli päris ilus,” märkis ta, lisades, et ei ole sel aastal Põduste kallasraja teemal linnavalitsusega vestelnud.

Samal päeval vastas linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa Saarte Hääle päringule, et kõnealune ala ei ole linnamajanduse hooldada. Ta lisas, et linn hooldab nii-öelda vana osa: “Vana osa algab Põduste jõe suudmest ja kulgeb Põduste luhani ning seda hoiab korras Linnamajandus. Uus osa on Suuresillast kuni Ringteeni ja see ei kuulu linna hooldusalasse, kuna linn ei ole seda eraomaniku käest üle võtnud.”

Geili Heinmaa selgitas, et kallasrada asub tõepoolest linna maal, kuid hooldama peab seda siiski Sagur. “Hetkeseisuga ei ole Alver Sagur avaldanud soovi objekti linnale üle anda, seega säilib tal kohustus seda ise hooldada, ehkki objekt asub linna maal,” märkis Heinmaa. Ta lisas: “Omaniku sooviavalduse korral on linnavalitsus valmis kaaluma avalikuks kasutamiseks oleva objekti ülevõtmist.”

KIK-i Saaremaa projektispetsialist Terje Volke ütles, et kui KIK-i finantseeritud projektiga mingisugust infrastruktuuri rajatakse, siis kaasneb taotlejale üldiselt kohustus seda vähemalt viis aastat korras hoida.

Alver Sagur kinnitas eelmisel nädalal, et raja korrastamine pole mingi probleem: “Kui on vaja, võime selle kohe täna ära teha.” Eilseks oli kallasrada ka korrastatud.

Arusaamatus kallasraja hooldamise osas tekkis sellest, et eelnevalt on linnavalitsus teeservade niitmise eest hoolitsenud. Toonane abilinnapea Kalle Koov ütles, et tema teada ühtegi siduvat kokkulepet Saguriga ei sõlmitud ja objekti üle ei võetud. Küll aga lähtuti tema sõnul avaliku heakorra huvidest. “Tookord me seda siiski hooldasime,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)