Laevapileti nutirakendus laieneb Apple’i platvormile (1)

Kui praegu saab rakendust kasutada Android’i operatsioonisüsteemiga telefonides, siis lähipäevil lisandub ka Apple’i arendatava IOS-süsteemi rakendus.

Tuule Piletikeskus OÜ töötas augusti alguseks koostöös Väinamere Liinidega välja mobiilirakenduse “Tuulelaevad”, mille kaudu saab mugavalt osta m-pileteid Kuivastu–Virtsu, Rohuküla–Heltermaa ja Triigi–Sõru laevaliinile, samuti vaadata sõiduplaane ja operatiivset infot laevaliikluse muudatustest.

Uue rakenduse on välja töötanud laevaliikluse IT-lahendusi haldav ja arendav Tuule piletikeskus. Piletikeskuse arendusjuhi Ergo Oolupi sõnul on augusti algusest käivitunud testperiood, mil rakendust on alla laaditud ca 1500 korda, läinud edukalt. “Oleme teinud veel pisitäiendusi, kuid põhifunktsionaalsus toimib hästi ja on kõigile arusaadav.”

Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin avaldas lootust, et tänu uuele mobiilirakendusele suureneb iseteeninduse kasutajate hulk veelgi. “Mobiilirakenduse abil on kõigil võimalik isegi veel sadamas endale kiiresti pilet soetada ja sõita läbi iseteeninduse. Soovitame reisijatel seda mugavat võimalust edaspidi kindlasti rohkem kasutada,” rääkis Hiiuväin.

Üks suuremaid uuendusi võrreldes veebist ostetud e-piletiga puudutab pileti kasutamist sadamas – kui e-pileti puhul tuleb sadamasse jõudes tõkkepuu avamiseks sisestada telefoni kuuekohaline number ja helistada, siis m-pileti puhul tuleb vaid valida nutiseadmel nupp “Värav 1” või “Värav 2”. Mobiilis saab enne sadamasse jõudmist piletit soovi korral ka muuta ja lisada ise piletile täiendavaid reisijaid.

Eriti mugav on mobiilirakenduses piletit vormistada lepingulisel püsikliendil. Mobiilirakenduses kehtivad samad kasutajatunnused, mis Tuulelaevade veebiportaalis. Kui rakendusest pärast ostu mitte välja logida, on pileti ostmine eriti lihtne, sest rakendus jätab meelde osa eelmise ostu infot ja järgmisel korral pole enam vaja kõiki välju uuesti täita. Ja kui kliendikontol on piisavalt raha, säästab see igakordsest pangamaksest.

Tuule piletikeskusel on sel aastal töös olnud kaks suuremat arendusprojekti: esmalt käivitati kevadel e-pileti müük Ruhnu liinidel ja suve teises pooles avanes uus nutirakendus m-piletite müügiks. Mõlema arenduse tellija on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 172 korda, sh täna 1)