Kuressaare allasutused peavad hakkama 4,5% kulusid kärpima (10)

Selleks, et osal töötajatel palka tõsta, peavad Kuressaare linnavalitsuse allasutused kärpima oma personalikulusid 4,5%. 

Kuressaare abilinnapea Madis Kallase sõnul on tegu samasuguse kulude ja personalijaotuse ülevaatamisega, nagu seda tegi linnavalitsus ise. Nüüd puudutab see kärbe ka koole, lasteaedu, Kultuurivara, linnateatrit, Linnamajandust, huvikoole. Samas näiteks õpetajate palgad sellest ei muutu, kuna nende töötasu tuleb riigieelarvest.

Kuidas allasutuste juhid personalikulusid vähendavad, on nende endi otsustada. Tegemist võib olla koondamisega, kuid samas saab kulusid vähemaks ka näiteks koormuste vähendamisega. Kallas selgitas, et allasutuste kärbete tõttu vabanevale rahale paneb linnavalitsus omakorda raha juurde ning nii saavutataks ligikaudu 150 keskeri- ja kõrgharidusega spetsialisti ja 80 keskastme spetsialisti orienteeruvalt 10–20-protseniline palgatõus.

Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis märkis, et see käik on ilmselgelt hädavajalik. “Iga mõtlev inimene saab aru, et kui linn jääb väiksemaks, tuleb asju ümber vaadata,” ütles Takkis. Ta nentis ka, et näiteks lasteaednike ja huvikoolide õpetajate palgad on Kuressaares keskmisest tasemest kõvasti madalamad.

Takkisel tuleb ka oma juhitavas asutuses kärpeid teha. Tema sõnul on linnavalitsusest tulnud korraldus, kuid seda ei ole veel täpsemalt arutatud. Koolijuht lausus, et see puudutab vaid linnakassast palka saavaid töötajaid ehk siis mitte õpetajaid. Takkise sõnul tuleb ehk ette võtta koondamisi, üle tuleb vaadata ka koormused ja ringide töö.

Saare maakonna keskraamatukogu juht Anu Vahter nentis, et raamatukogus tuleb kärbete tegemiseks tõepoolest üks koht koondada. Samas ütles Kuressaare linnateatri juht Piret Rauk, et nemad saavad kärbetega hakkama ka koondamisteta.

Lisaks palkade tõstmisele kärbetest saadava rahaga tõuseb 90 liht- ja oskustöölise töötasu tulenevalt töötasu alammäära tõstmisest 355 eurolt 390 eurole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 205 korda, sh täna 1)