Kaitseliit soovib juurdepääsu Garnisoni tänavalt (2)

Kaitseliit ostis ära Kuressaares asuva Garnisoni 16B kinnistu ja taotleb Kuressaare linnavalitsuselt kooskõlastust, et rajada kinnistule juba kehtestatud detailplaneeringule vastav juurdepääsutee ja parkla.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora selgitas, et uue staabihoone ehitamine algab küll alles paari aasta pärast, kuid ostetud krundile tahetakse võimalikult kiiresti rajada eraldi juurdepääsutee ja parkla.

“Soovime võtta nüüd meile kuuluva territooriumi kasutusele, et leevendada praegu Väljaku tänaval asuva staabihoone juures kriitiliseks muutunud parkimistingimusi,” märkis Moora.

Vastavalt detailplaneeringule ongi Kaitseliidul kavas rajada peamine juurdepääs maleva staabihoonele edaspidi Garnisoni tänavalt. Selles, et Garnisoni tänav on ühesuunaline, Moora probleemi ei näe.

“Meie staabihoonet külastavad maleva vabatahtlikud saavad kesklinna poolt mööda Garnisoni tänavat tulles staabihoonele läheneda kõige otsemat teed pidi. Kuna maleva vabatahtlike arv on viimasel ajal kiiresti kasvanud, siis on meil järjest rohkem ka neid, kes tulevad oma autoga ja tahavad seda staabihoone lähistele parkida. Garnisoni tänava suunalt avatav juurdepääsutee staabihoonele ja eraldi parkla ongi detailplaneeringus selleks ette nähtud,” täpsustas Moora.

Malevapealik avaldas lootust, et linnavalitsus kooskõlastab juurdepääsutee ja ajutise kruusakattega parkla rajamise peatselt ja need tööd saab septembri jooksul tehtud.

Detailplaneeringu järgi lammutatakse ka Garnisoni 16B krundi piiril asuv transformaatorijaam ja uus alajaam paigaldatakse üle tänava jäävale tühjalt seisvale Garnisoni 15B krundile. Samasse rajatakse veel täiendav parkla, mida võivad kasutada ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi külastajad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 537 korda, sh täna 1)