SÜM laulab Abruka loomeinimeste pingile sildi külge

Homme sõidab Saaremaa meeskoor SÜM Abrukale suvepäevi pidama ja Abruka raamatukogu sünnipäevapidustustele. SÜM annab saarel ka kontserdi, millega avatakse pidulikult infosilt Abrukalt pärit kirjanikele pühendatud inspiratsioonipingil. 

“Sel aastal tähistab meie raamatukogu 86. sünnipäeva,” ütles Abruka raamatukoguhoidja Helle Kesküla. “See on nagu vanainimesegagi – kui aastaid on juba üle 80, tuleb sünnipäeva igal aastal tähistada, sest mine tea, järsku järgmisel aastal pole see enam võimalikki. Ajad on meil ju keerulised.”

Kesküla rääkis, et kui Abruka raamatukogu möödunud aastal 85. sünnipäeva tähistas, avati sel puhul nn inspiratsioonipink. “See on pühendatud Abrukalt ja Vahaselt pärit kirjanikele, kirjameestele ja kirjanaistele,” selgitas ta.

“Toona läks pingi avamisega aga sedavõrd kiireks, et infosilt jäi sellele kinnitamata. Nüüd saime siis lõpuks ka sildi tehtud.”

Helle Kesküla lisas, et kuna SÜM-il oli niigi plaanis samal ajal Abrukal suvepäevi pidada, siis otsustasidki nad ühildada meeldiva kasulikuga. “Igatahes SÜM-i laulja Margus Birkenfeldt lubas mulle, et nemad tulevad ja laulavad ka selle sildi meie loomeinimeste pingi peale kinni.”

SÜM-i peadirigent Mari Ausmees kinnitas, et laupäeval teevad nad Abrukal umbes pooletunnise kontserdi. Ausmehe sõnul tulevad ettekandmisele suviselt rõõmsameelsed laulud. “Näiteks sellised lõbusad laulud nagu “Aiut-taiut”, “Rõõmus pää” ja palju teisi.”

Abrukale sõidavad SÜM-i lauljad koos pereliikmetega. Mari Ausmehe sõnul korraldavad nad väikesaarel endile mõnusa suvelõpu äraolemise, teevad ekskursiooni ja jäävad ööseks sinna telkima. “Koju naaseme alles pühapäeval,” ütles ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 199 korda, sh täna 1)