Sikassaare ringristmik saab ennetava kiirusepiirangu (5)

Kuressaare politseijaoskond tegi maanteeametile ja linnavalitsusele ettepaneku piirata sõidukite liikumiskiirust enne Sikassaare ringristmikku, et ristmikule jõudes oleks juba tagatud ohutu sõidukiirus. Politsei ettepanekut peeti põhjendatuks ja kiirust piirav märk paigutatakse teise kohta.

Ringtee ja Pika tänava ristmikul on kahel viimasel aastal toimunud kaks sarnast liiklusõnnetust. Mõlemal juhul on täislastis palgiveok lähenenud ringteele Kihelkonna poolt ning hinnanguliselt on veoki kiirus olnud ringristmikule jõudes veel niivõrd suur, et palgikoorem on pöördel tasakaalu kaotanud ja ümber paiskunud.

Seni ei ole keegi neis juhtumites vigastada saanud. Kuid 2012. aasta avarii ajal oli ristmikualas kergliiklusteel laps, kellest ümberpaiskunud koormast veerevad palgid jäid pidama vaid mõne meetri kaugusel. Tänavu augusti keskpaigas juhtunud õnnetuse ajal said teised liiklejad ümberpaiskunud koormast õnneks ohutus kauguses pidama ja viga ei saanud keegi. “Politsei hinnangul on need näited piisavalt kõnekad, et sarnaste õnnestuste ärahoidmiseks tuleb midagi ette võtta, sest kõik õnnetused ei pruugi olla õnneliku lõpuga,” nentis Kuressaare konstaablijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik.

Seetõttu tegi politsei maanteeametile ja Kuressaare linnavalitsusele ettepaneku piirata Kihelkonna poolt Pika tänava ristmikule liikuvate sõidukite liikumiskiirust. Praegu on sõidukite liikumiskiirust piirav asulamärk paigaldatud vahetult enne ringristmikku. Politsei ettepaneku kohaselt viiakse märk uude asukohta, enne Aia tänava ristmikku, et kiirust oleks ringristmikule jõudes juba piisavalt maha võetud. Siis jõuaksid ka suurte veostega sõidukite juhid hoo sedavõrd maha võtta, et liikumine ringristmikul oleks nii neile endile kui ka kaasliiklejatele ohutu.

Märk paigaldatakse uude asukohta ilmselt paari lähima nädala jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 465 korda, sh täna 1)