Turvalist sõitu!

Meie teedel vurab aasta-aastalt aina enam autosid. Hea on aga tõdeda – vähemalt statistikaameti avaldatud arve vaadates –, et õnnetusi, milles inimesed kannatada on saanud, juhtub meie maakonna teedel märgatavalt vähem kui veel kuus-seitse aastat tagasi.

Ka vigastatute arv on tunduvalt vähenenud ja hukkunutega õnnetusi on viimasel paaril-kolmel aastal juhtunud õnneks üksikuid või üldse mitte.

Kõige parem oleks muidugi, kui mõlemasse lahtrisse selles statistikas saaks kirjutada nulli. Ilmselt pole see siiski võimalik.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri hinnangul on olukord meie liikluses paranenud tänu politsei järjepidevale tööle ja inimeste teadlikkuse tõusule.

Oma osa on kindlasti ka selles, et sõidukid on turvalisemad kui aastaid tagasi ja teed korralikumad.

Kahjuks pole kuhugi kadunud need juhid, kes mõnuga gaasi põhja vajutavad ja oma võimeid üle hindavad. Samuti leidub endiselt neid, kes purjuspäi rooli istuvad – mullustest inimkannatanutega liiklusõnnetustest koguni kolmandikus osalesid nap-
sitanud sohvrid.

Seda enam väärivad kiitust need liiklejad, kes oskavad teistega arvestada. Sest liikluses vigastada või surma saada ei taha meist ilmselt keegi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 121 korda, sh täna 1)