Linnavalitsus taunib kiriku puudelõikust (9)

Kuressaare linnavalitsus andis Eesti apostlik-õigeusu kirikule loa raiuda maha kaks Kuressaare Püha Nikolai kiriku hoovis kasvavat vahtrapuud, taunides samas augusti alguses loata tehtud raietöid.

Abilinnapea Taavi Kurisoo edastas kirikule raieloa vastavalt Olev Abneri koostatud ekspertarvamusele Kuressaare Püha Nikolai kirikut ümbritsevate puude seisundist ning haljastuslikust ja muinsuskaitselisest väärtusest.

Kurisoo märkis, et linnavalitsus on nördinud Püha Nikolai kiriku kinnistul 3. augustil toimunud raietegevuse üle. Nimelt raiuti siis mitme saarepuu ja vahtra võrast maha suuri terveid oksi, tekitades suurte lõikehaavadega tüvel puude tervislikule seisundile pöördumatuid kahjustusi ja rikkudes linnaruumi ilmestavate puude võrakuju.

“Rõhutame, et puuhooldusega tegelevad arboristi kutsetunnistust omavad spetsialistid, kes oskavad hinnata lõikusvajadust igast vajalikust aspektist lähtudes,” toonitas Kurisoo. Tema sõnul on puud, millelt augusti alguses omaalgatuslikult oksi kärbiti, määratud kinnistul säilitamisele kui eksperdi poolt väärtuslikeks hinnatud.

“Teie poolt nende puude osas teostatud raiet ei saa lugeda puude hooldusraieks, vaid põhjendamatuks puuvõrade rikkumiseks ning puude sandistamiseks. Linn kaalub selles osas väärteomenetluse algatamist,” kirjutas Taavi Kurisoo Eesti apostlik-õigeusu kiriku kantslerile Martin Toonile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 560 korda, sh täna 1)