Huvide deklaratsioon on esitamata neljal vallajuhil (4)

Üleeile avaldas Saarte Hääl andmed, kuidas on Saare maakonna vallavolikogude esimehed ja vallavanemad täitnud majanduslike huvide deklaratsiooni. Siis selgus, et maksu- ja tolliameti e-maksuameti keskkonnas asuvas huvide deklaratsiooni registris (HDR) puuduvad andmed maakonna nelja omavalitsusjuhi kohta.

Need neli omavalitsusjuhti olid Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima, Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson ja Lümanda vallavolikogu esimees Mart Maastik ning Orissaare vallavolikogu esimees Marili Alas.

Eile ennelõunaks oli HDR-i lisandunud vaid Andrus Kandima majanduslike huvide deklaratsioon. Deklaratsioonist ilmneb, et Kandimale kuuluvad elamumaa, ärimaa ja maatulundusmaa Leisi vallas ning sõiduauto Madel Respo (2005). Veel on ta SEB-st võtnud kaks laenu kogusummas 88 115 eurot.

Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson vastas Saarte Häälele, et oli oma meelehärmiks avastanud, et huvide deklaratsioon on tal tõepoolest täitmata. “Tegin deklaratsiooni kohe ära. Tegu on inimliku veaga, mis on nüüdseks parandatud.” Jaanika Tiitson kinnitas, et varalises seisus tal olulisi muutusi möödunud aasta jooksul toimunud ei ole. Tiitsonile kuulub abikaasaga kahasse soetatud korter Kuressaares ning sõiduautod Audi A4 (2002) ja Audi A3 (1999).

Lümanda volikogu esimees Mart Maastik ütles eile, et on oma deklaratsiooni juba esitanud kahele riigiettevõttele, mille nõukogus ta on. “Selles kohas (maksu- ja tolliameti e-maksuametis – toim) ma seda teinud ei ole, mis oli mulle endalegi üllatus. Seda olen ma öelnud juba Eesti Päevalehele,” lausus ta.

Maastik lubas, et esitab oma deklaratsiooni ka e-maksuametisse.

Orissaare vallavolikogu esimehelt Marili Alaselt toimetusel eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Omavalitsusjuhtide majanduslike huvide deklaratsioonide ülevaatest, mis SH-s üleeile ilmus, olid eksikombel välja jäänud Torgu vallavolikogu esimehe Mihkel Undresti andmed. Huvide deklaratsiooni andmeil kuulub talle seitse kinnisasja (sh neli elamumaad ja kolm maatulundusmaad), mis asuvad Kuresaares ja Torgu vallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 829 korda, sh täna 1)