Ametikoolis vastuvõtt kolmel tsükli- ja õhtuõppe erialal

12. septembrini saab Kuressaare ametikooli esitada sisseastumisavaldusi, õppimaks mööblirestauraatoriks, keraamikuks või multimeedia kujundajaks, õppetöö kõikidel nendel erialadel toimub õhtu- või tsükliõppena.

Multimeedia kujundaja eriala pole ametikoolis varem tsükliõppes õppida saanud. Õppetöö toimub kord kuus kuuepäevaste õppetsüklitena. Õppeaja pikkus on 2,5 aastat. Õppima asumise eelduseks on keskhariduse olemasolu.

“Multimeedia kujundaja erialal on ühendatud nii kunst, disain kui ka arvuti ning foto- ja videotehnika kasutamine,” rääkis ametikooli disaini juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. “Ma tean, et selle eriala huvilisi Saaremaal on, ja loodame neid leida ka mandrilt. Tsükliõpe annab selleks võimaluse, koolil on pakkuda mõistliku hinnaga õpilaskodu kohad.”

Keraamika eriala õpitakse samuti tsükliõppes, ühe kuuepäevase õppetsüklina keskmiselt kord kuus. Õppeaja pikkus on 2 a. Õppima võivad tulla nii põhi- kui ka keskharidusega inimesed.

“Meil on praegu õppimas üks rühm täiskasvanud keraamikuid tsükliõppes ja nende hulgas on palju tõsiseid huvilisi, mis teeb meile palju rõõmu,” ütles Veldre. “Loodan, et saame teise samasuguse õpperühma veel.”

Mööblirestauraatori eriala õppetöö toimub teisipäeva ja neljapäeva õhtuti ning laupäeviti. Õppeaja pikkus on 2 a.
Nõutud on keskhariduse olemasolu.

“Oleme mööblirestauraatori eriala õpetanud juba mitmeid aastaid. Võib-olla on tänavu tegu viimase vastuvõtuga sel erialal, mõne aasta pärast tulevad uued õppekavad, kus me mööblirestauraatoreid sellisel kujul enam õpetada ei saa,” märkis ametikooli ehituse ja materjalitöötluse juht-
õpetaja Andres Meisterson.

Sisseastumisdokumente võetakse vastu ametikooli linna õppehoones (Kohtu 22 / Vallimaa 5A) tööpäeviti kell 9–16.30. Esitada tuleb isikut ja haridust tõendavad dokumendid. Kohapeal tehakse avaldus ja pilt.

Veel on ametikoolis vabu õppekohti järgmistel tsükli- ja õhtuõppe erialadel: kokk, täiskasvanuhooldus, väikeettevõtlus, ärikorraldus, rõivaõmblemine. Vastuvõtt nendel erialadel kestab 28. augustini.

Päevastes õpperühmades on veel vabu kohti põhihariduse järgsetel dekoraator-stilisti, kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse, majutusteeninduse ja autotehniku erialal. Vabu kohti on ka keskhariduse järgsetes väikeettevõtluse, ärikorralduse, teabegraafiku ja juuksuri päevastes õpperühmades.

Kuressaare ametikooli esitati tänavu suvel 350 sisseastumisavaldust, mida on 20 võrra rohkem kui mullu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 398 korda, sh täna 1)