Soojades suveõhtutes heliseb Liis Lulla flööt

SOOLO: Tänavu astub Liis Lulla Saaremaal publiku ette kahel kontserdil. Foto: Sander Ilvest

SOOLO: Tänavu astub Liis Lulla Saaremaal publiku ette kahel kontserdil. Foto: Sander Ilvest

Suviseid flöödikontserte Saaremaal annab nooruke saarlannast flötist Liis Lulla juba kaheksandat aastat.

Seekord on kontserte kavas kaks. Homne kontsert algab Kuressaare linnuse kapiitlisaalis kell 18 ja päev hiljem, reedel toimub kell 19 heategevuslik kontsert Pöide kirikus.

Tänavune kontserdikava koosneb Liis Lulla sõnutsi erinevaid ajastuid ja stiile esindavatest sooloflöödi teostest. Samuti kasutab ta Rabindranath Tagore luulet.

Õpingute tõttu Eestist eemal viibiv Lulla tunnistas, et tal on alati väga hea meel kodusaarel esineda. Publik on aastati küll varieeruv, kuid samas on juba kujunenud ka nõnda-öelda fännid, kes käivad Liisi kontserdil igal aastal.

Suviste kontsertide korraldamine on Liis Lulla hinnangul huvitav protsess. “Kodus on alati hea ja mõnus esineda,” kinnitas ta.

Eelmise aasta kontserdid koos Kristo Käoga olid Liis Lulla sõnutsi väga menukad. Nõnda üritab ta igal aastal publiku jaoks midagi eelmistest kordadest erinevat ja uut pakkuda. “Selle aasta kontsertidele soovitan tulla neil, kes soovivad avastada flöödimängu laialdasi võimalusi, nautida heli ja vaikuse habrast tasakaalu ning veeta üks tunnike omanäolise muusika seltsis.”

Juulikuus Hollandis magistrikraadi omandanud Liis Lulla ei osanud veel öelda, mis plaanid tal edaspidiseks on. “Sky is the limit! (Vaid taevas on laeks – ingl k) Eks näis, mis tulevik toob.”

Liis Lulla on sündinud Kuressaares ja muusikaõpinguid alustanud Kuressaare muusikakoolis. 2006. aastal lõpetas ta Tallinna muusikakeskkooli, pärast seda viisid edasised õpingud ta välismaale. Amsterdami konservatooriumis omandas ta 2011. aastal bakalaureusekraadi, Tilburgi konservatooriumis sai tast tänavu magister.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 153 korda, sh täna 1)