Südalinnas on nüüdsest Must Kuul (17)

KUULID VEEREMA: Eile lõid kuulid Musta Kuuli ühel piljardilaual veerema baarmen Mik Mölder ja klubi omanik Raul Paabu. Foto: Sander Ilvest

KUULID VEEREMA: Eile lõid kuulid Musta Kuuli ühel piljardilaual veerema baarmen Mik Mölder ja klubi omanik Raul Paabu. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linna südames postkontori kõrval majas, mida mäletatakse ilmselt kõige eredamalt kunagise kalapoena, avas eile uksed uus piljardiklubi.

Musta Kuuli omanik, noor ja hakkaja mees Raul Paabu oli eile vahetult enne avamist ülimalt optimistlik. Ta usub, et kliente peaks jaguma, kui nende südame võitmiseks vaid pidevalt pingutada.
Piljardiklubis on viis piljardilauda, aga seal saab ka lauajalgpalli mängida, on olemas noolemäng ja rallisimulaator. Paabu sõnul plaanivad nad aga juba septembris üht-teist sisseseadest välja vahetada – juurde tuuakse mõned uued mängud ja ajaveetmisvõimalusi lisandub. “Et inimestel oleks vaheldust,” põhjendas ta. Edaspidi saab Mustas Kuulis kindlasti ka snuukerit mängida. Selleks seatakse piljardisaalis sisse omaette ala.

Kliente usub omanik jätkuvat ka seetõttu, et ega näiteks noortel pole Kuressaares õhtupoolikuti kuigi palju midagi põnevat teha. “Kui on pakkuda mõistliku hinnaga piljardimänguvõimalust, siis ma usun, et see tõmbab ka noori.”

Boonusena on piljardiklubis mängukõrvaseks omaniku kinnitusel väga hea kokteilivalik. Puudust pole ka snäkkidest, mida on mugav mängimise vahel krõbistada. “Ütleme nii, et katsume pakkuda head kvaliteeti mõistliku hinnaga. Vaatame, kas tuleb välja,” tähendas Paabu.

Mõte piljardisaali pidama hakata oli Raul Paabul oma sõnutsi tegelikult juba ammu. Läinud talvel tahtis ta Kuressaares avada väikese shoti-baari, kuid ei leidnud kuidagi sobivaid ruume. Mõni aeg tagasi jõudis ta kõrvu aga info, et kunagise kalapoe ruumides viimati tegutsenud ettevõtja plaanib oma tegevuse seal lõpetada. Siis otsustas ta tegutseda. “Mõtlesin kohe, et mis seal ikka – teeme ära!” nentis Paabu.

Raul Paabu märkis, et tegelikult teevad nad peaaegu kõike seda, mida teised tegijad on varem juba teinud. Erinevus on selles, et teised on teinud kõiki asju eraldi, Mustas Kuulis on aga kõik hea “ühes pajas” koos. “Katsume kindlasti teha paremini,” lubas Paabu.

Ehkki eile oli piljardiklubi Must Kuul esimest õhtut avatud, tunnistas omanik, et päris kõiki uuendusi ei jõudnud nad avamishetkeks ära teha. Saabumas on näiteks täiesti uus baarilett ja välja vahetatakse ka põrandakate. Need asjad saavad paika septembri alguseks.

Avatud on Must Kuul seitse päeva nädalas. Omaniku kinnitusel korraldavad nad ka teemakohaseid üritusi koostöös teiste meelelahutusasutustega, nt ööklubidega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 370 korda, sh täna 1)