Uus prügivedaja sõlmib lepinguid (1)

Kuressaare linnas ja Kaarma vallas korraldab tänavu 1. septembrist kuni 31. augustini 2016 segaolmejäätmete, vanapaberi ja biojäätmete vedu AS Ragn-Sells.

Kuigi inimesed on erinevates kommentaariumides oma arvamust uuest prügivedajast üsna värvikalt avaldanud, siis nii Kaarma vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Katrin Sagur kui ka Kuressaare linna keskkonnaspetsialist Katrin Koppel kinnitasid Saarte Häälele, et suisa laussõimu osaliseks nad saanud ei ole. Helistajaid on igasuguseid, ent üldiselt jäävat kõned ikka viisakuse piiridesse.

Põhimured on Kaarma valla ja Kuressaare linna elanikel sarnased ja puudutavad valdavalt konteinerite tühjendamissagedust – kas ei ole graafik piisavalt tihe või on liiga tihe. Mõni helistaja on kurtnud ka, et prügivedamine läheb varasemast kallimaks.

AS-i Ragn-Sells Lääne regiooni juht Jüri Meeksa ütles, et helistatud on ka neile. “Kes ei ole põhimõtteliselt rahul vedaja muutumisega, kes ei ole infot päris läbi lugenud ja üldistab,” lausus Meeksa.

Linna ja Kaarma valla jäätmevaldajate jaoks korraldatakse ühised kliendi infopäevad, mis toimuvad linnavalitsuses 6. augustil kl 11–18 ja 7. augustil kl 9–16. Infopäeval saab tagastada allkirjastatud lepinguid, täpsustada lepingu tingimusi, tellida konteinerit, tutvuda korraldatud jäätmeveoga seotud õigusaktidega.

Piia Tamsalu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 588 korda, sh täna 1)