“Mägraperet” käidi öösel omakohtuga ähvardamas (11)

LASTERATAS KUI RELV: Pealtnägija sõnul vehkis sissetungija kolmerattalise jalgrattaga kui tuuleveski. Foto: Irina Mägi

LASTERATAS KUI RELV: Pealtnägija sõnul vehkis sissetungija kolmerattalise jalgrattaga kui tuuleveski. Foto: Irina Mägi

Eile öösel kella kolme ajal ärkasid Kuressaare Vallimaa tänav 26 maja elanikud müra peale, kui ühte korterisse üritas tungida vihane purjus noormees.

Ajaks, kui politsei kohale jõudis, oli mees jõudnud rõdule ja proovis lillepotiga ukseklaasi purustada. “Kokku tuli ühest majast politseile erinevatelt inimestelt neli teadet, kõik sarnase sisuga,” ütles politsei pressiesindaja Kaja Grak.

Politsei toimetas lõhkuja kainenema, kedagi vahi alla võetud ei ole. Asja uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb omavolilist sissetungi.

“Ma ei tea, kas ta algul lõhkus ukse taga, aga kui mina välja jõudsin, oli ta üle rõduklaasi roninud ja vehkis lastejalgrattaga nagu tuuleveski,” rääkis majaelanik Saarte Häälele, kelle sõnul oli sissetungija karjunud, et ma saan su kätte.

Korter kuulub Peeter Oopkaupile, kuid seal elavad tema tütar, lapselapsed ja tütre elukaaslane, kriminaalse registriga kodanik Alvar Õunpuu. Väidetavalt just Alvarit sissetungija korterist kätte saada tahtiski.

“Kriminaalmenetluse käigus me kellegi ütluste kohta lisainfot ei väljasta,” vastas politsei pressiesindaja Grak küsimusele sissetungi võimalike motiivide kohta.

Peeter Oopkaup kinnitas, et öösel oli tahetud tema korterisse tungida, aga mis seal täpsemalt juhtus, ta ei teadnud. “Ma alles lähen politseisse,” sõnas ta.

Tütrelt kuuldu järgi oli sissetungija otsapidi juba toas, kui politsei ta kinni võttis. Vigastada sai vaid klaasi purustanud sissetungija, millest andsid tunnistust tema verepiisad.

Saarte Hääle andmeil tuli Õunpuule omakohtu korras kätte maksma ühe tema ohvri lähisugulane. Nimelt oli Õunpuu üks neljast noormehest, kes aasta eest 30. juunil röövisid ühes Garnisoni tänava majas 51- ja 55-aastaselt mehelt mobiiltelefonid ja pangakaardi, millega hiljem sularahaautomaadist raha välja võeti.

Vanemad mehed veetsid vaba aega, kui hoovi tunginud noormehed hakkasid neid peksma. Hiljem sisenesid nad majja ning tuhnisid sahtlites ja kappides, jätkates ühe kannatanu peksmist. Ühelt kannatanult võeti ära mobiiltelefon ja 3 eurot. Teiselt rahakott Swedbanki pangakaardiga, millega hiljem sularahaautomaadist 150 eurot välja võeti. Pangakood saadi kannatanult pärast seda, kui talle oli nuga kõrile pandud.

Alvar Õunpuule, kelle ülalpidamisel oli kaks alaealist last, määrati Kuressaare kohtumajas 27. jaanuaril karistuseks kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga. Juba kohtusaalis polnud kannatanud leebete karistustega rahul. Siiski kinnitasid nad toona, et omakohus on välistatud.

Majarahvas kutsub korteriasukaid tuntud laulusalmi järgi “mägrapereks”. Lisaks Alvarile viibivat korteris pidevalt tema vennad, kes sobravad postkastides ja viivad minema keldrisse hoiustatud taara.

“Kuidas on võimalik, et mingid kaagid saavad kortermajas rahulikult ringi kooserdada?” imestas majaelanik, kes on neile kutsunud nii politsei, vestelnud kriminaalhooldajaga kui ka korteriomanikuga. Mõned kuud tagasi käis korteris politsei, kes Alvari arestipäevi kandma viis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 517 korda, sh täna 1)