Sõrve vallad tulevad linnaga ühe laua taha

Torgu ja Salme vald, mis mõlemad on olnud pigem valdade ühinemise vastu, on andnud oma jah-sõna Kuressaare linna kutsele asuda otsima võimalikku ühisosa. Torgu konkreetsemalt, Salme pigem keerutades.

Salme vallavolikogu vastas linnale, et põhimõtteliselt ollakse nõus. “Põhimõtteliselt nõus läbirääkimiste alustamisega, et leida võimalik ühisosa Saare maakonna omavalitsuste koostöös, panna paika alused haldusreformi läbiviimiseks ja piirkonna maaelu arengusse positiivsete muudatuse loomiseks,” seisab Salme volikogu vastuses, kus pole ühtegi viidet võimalikule ühinemisele, mida Kuressaare on märkinud lõppeesmärgina.

Seevastu Torgu vald on andnud üsnagi konkreetse vastuse: “Nõustuda läbirääkimiste alustamisega võimaliku haldusterritoriaalse korralduse muutmise üle.”

Kui Sõrve kandi valdadelt on vastus saadud, pole mingisugustki vastukaja seni tulnud Muhust. Eitavalt on Kuressaare ettepanekule vastanud Pöide vald. Samas on mitu valda vastanud Salme sarnaselt, vältides konkreetset juttu ühinemisest kui lõpptulemist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 411 korda, sh täna 1)