Linnapea laulu austaja tahab Kuressaarde kolida

Kuressaare linnapea Hannes Hanso poole on kirjalikult pöördunud naine, kes tunneb huvi oma perega Kuressaarde kolimise võimaluste vastu. Oma kirjas kiidab ta ka Hanso ja Taniel Varese koostöös hiljuti avalikkusele esitletud laulu “Saaremaale”.

Hannes Hanso arvas, et selle pere huvi Saaremaa vastu äratasid laulu sõnad “üks vaba koht on veel, saarlaseks end tee”. “Ka üle-eestilised ajalehed kajastasid seda lugu aktiivselt. Intervjuudes toonitan alati, et Kuressaare on noorte perede jaoks väga sobiv linn, tunnen seda ka ise iga päev,” märkis linnapea. Ta lisas, et laulda ta muidugi ei oska, aga kokkuvõttes on tal hea meel, et selline etteaste Kuressaare linnale tähelepanu tõmbas.

Kuressaare abilinnapea Madis Kallase sõnul tuleb ikka ette, et keegi uurib linnavalitsusest siia elama asumise kohta. “Loomulikult oleme väheneva rahvaarvuga olukorras väga huvitatud, et meile uusi elanikke tuleks. Paraku on meie võimalused igasuguste hüvitiste osas väga piiratud ning näiteks linna vabadele elamispindadele on pidev järjekord juba praegu,” nentis Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 922 korda, sh täna 1)