Enerpointi Orissaare tehasest tuleb linna tööle vaid käputäis (2)

SEITSE TÖÖTAJAT LINNA: Juba olemasolevatele Kuressaare tehase töötajatele lisandub Orissaare likvideeritavast tehasest seitse kätepaari. Foto: Sander Ilvest

SEITSE TÖÖTAJAT LINNA: Juba olemasolevatele Kuressaare tehase töötajatele lisandub Orissaare likvideeritavast tehasest seitse kätepaari. Foto: Sander Ilvest

Kui kõik läheb plaanikohaselt, on Enerpoint Saare OÜ Orissaare tehas tulevaks nädalaks suletud ja sealne tootmine Kuressaarde ümber kolitud. Linnas saavad tööl käima hakata aga vähesed.

Enerpoint Saare tegevdirektor Erik Keerberg tunnistas Saarte Häälele läinud nädala lõpul, et Orissaare tehase sulgemisega kulgeb kõik plaanipäraselt. Eelmisel esmaspäeval algas tema sõnutsi kogu ettevõttes kahenädalane kollektiivpuhkus ja selle aja jooksul kolitaksegi Orissaare tehas sisuliselt Kuressaarde üle. Praegu toimub ühtlasi ka Kuressaare tehase tootmisliinide ümberpaigutamine.

Päris paljud töötajad, kellele Kuressaare tehasesse ületulekut pakuti, siiski linnas tööl käima ei hakka. Kui uudis Orissaare tehase sulgemisest juunis avalikuks tuli, öeldi, et tööd Kuressaares pakuti 12 Orissaare tehase töötajale.
Praeguseks on aga selgunud, et ühtekokku 27-st Orissaare tehase töötajast jätkab tööd Kuressaare tehases seitse. “Ülejäänutega on tööleping lõpetatud,” sõnas Keerberg nüüd. Täiendav tööpakkumine Kuressaare tehases tehakse ettevõtte tegevjuhi kinnitusel siis, kui seda dikteerib reaalne vajadus.

Keerberg märkis, et kuna Kuressaare ja Orissaare tehase tootmistegevus on kogu aeg olnud sarnane, on töö Kuressaarde tööle tulevatele inimestele põhimõtteliselt tuttav. “Tõsi, meil on nomenklatuuris umbes 1000 erinevat tootenimetust, seega muutuvad nende inimeste jaoks päris kindlasti tooted, mida nad teevad,” rääkis Erik Keerberg. “Aga see ei ole põhimõtteline muutus, pigem harjumise ja rutiini muutus.”

Enerpointi jaoks on esimene poolaasta kulgenud Keerbergi sõnul paremini kui eelmine aasta – kasv on olnud kuus protsenti. Positiivselt on mõjunud ka eelmise aasta lõpus toimunud kahe ettevõtte – Oumani ja Ekonori – ost.

Nende peamised turupiirkonnad on endiselt Soome ja Rootsi. Järjest aktiivsemaks muutub aga tööstuse tegevus Erik Keerbergi sõnul ka Kesk-Euroopa – Holland, Saksamaa, Austria – ja Venemaa suunal. Kuigi tema arvates on praegu veel veidi vara neid piirkondi oluliste kaubanduspiirkondadena deklareerida.

“Turule sisenemine on pikk protsess, mis nõuab nii rahalisi kui ka mitterahalisi paigutusi ja kindlasti kuhjaga kannatust,” märkis Keerberg.

Lisaks on Venemaa tegevusele tema sõnutsi praegu lisandumas poliitiline mõõde. “Loodame siiski, et praegune olukord “mittestrateegilistele” ärivaldkondadele suurt mõju ei avalda,” nentis ta. “Aga seda näitab lähitulevik.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 863 korda, sh täna 1)