Veerand tuleva aasta ooperipäevadest välja müüdud

SELLEKS KORRAKS ÜHEL POOL: Saaremaa piigad Mirjam Tenno (vasakul) ja Krislin Soon said Kuressaare ooperimaja teenindajatena hea kooli. Foto: Gunnar Laak

SELLEKS KORRAKS ÜHEL POOL: Saaremaa piigad Mirjam Tenno (vasakul) ja Krislin Soon said Kuressaare ooperimaja teenindajatena hea kooli. Foto: Gunnar Laak

Pühapäeval traditsioonilise lastegalaga punkti saanud sellesuvised Saaremaa ooperipäevad kogusid veidi alla 13 000 külastaja. Järgmise aasta festivali piletitest on ooperisõbrad aga juba üle neljandiku ära ostnud.

Eesti Kontserdi pressi- ja kommunikatsioonijuht Lauri Aav ütles Saarte Häälele, et 2015. aasta ooperipäevade pileteid osteti tõeliselt innukalt ning müüdud on neid praeguseks ühtekokku umbes 3000.

Piletite müük algas läinud esmaspäeval ja kestis ooperipäevade lõpuni. Uuesti tulevad 2015. aasta piletid müügile veebruaris, kui toimuvad Saaremaa ooperipäevade pressikonverentsid Kuressaares ja Milanos. Järgmise aasta peaesineja on nimelt Teatro di Milano Itaaliast.

“Piletimüük oli ootuspäraselt edukas. See isegi ületas meie ootusi,” tunnistas Aav. Tema sõnul on mitmele tuleva aasta etendusele piletite saamine juba talvel kindlasti raske. “Üllatav on ka see, et just paremate ja kallimate istekohtade pileteid küsiti rohkem,” nentis ta.  Küsitumad olid seejuures traditsiooniliselt ooperigala, “Rigoletto” ja “Sevilla habemeajaja”.

Ooperipäevade korraldajate teatel on külastajate arv paari aasta jooksul olnud stabiilne ning see tuleneb nii Kuressaare lossi ooperimaja mahutavusest kui ka festivali pikkusest. Igal aastal spetsiaalselt festivali tarvis Kuressaare lossihoovi püstitatavas ooperimajas, mis ulatub linnuse müürist vallini, on kokku 2000 kohta ning seda suuremaks ehitada pole paraku enam võimalik.

Veidi alla 13 000 inimese suurune publikuhulk oli Lauri Aava sõnutsi ootuspärane ja tore saavutus. Ainus, mis natuke üllatas, oli tema sõnutsi “Norma” külastatavus. “Olgugi et tegemist oli laupäeva õhtuga, oleks saali veel inimesi mahtunud,” märkis ta. Vanemuise “Jevgeni Onegini” etendusel polnud saal ka kahjuks päris täis, see etendus oleks aga Aava kinnitusel kahtlemata rohkem publikut väärinud.  “Mulle jätsid Vanemuine ja Dima Bertmani lavastus äärmiselt positiivse elamuse.”

Tänavuste ooperipäevade peakülaline oli Ukraina rahvusooper, mis mängis täismajale Giuseppe Verdi “Don Carlost”, Vincenzo Bellini “Normat” ja Ukraina algupärandit Mikola Lisenko ooperit “Natalka Poltaavast”.

Tuleva aasta Saaremaa ooperipäevade kavas on Giuseppe Verdi “Rigoletto”, Giacomo Puccini “Madame Butterfly”, Gioachino Rossini “Sevilla habemeaja” ja balletietendus “Viva Verdi”, mis on austusavaldus Verdile tema 200. sünniaastapäeva puhul.

Publiku muljeid ja meenutusi tänavustelt Saaremaa ooperipäevadelt loe Saarte Hääle kolmapäevaselt kultuuriküljelt!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 686 korda, sh täna 1)