Pika tänava kitsas lõigus on probleeme liiklemisega (3)

23. juulil esitas Turu tänavas elav Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm (fotol) linnavalitsusele avalduse, et muudetaks parkimiskorda lõigul, mis ulatub Turu tänavast Tolli tänava nurgani. Kuressaare linnainseneri Madis Piheli sõnul on avaldus piisavalt põhjendatud, et see liikluskomisjonis arutusele võtta.

Aivar Sõrm väidab, et sellel tänavalõigul on liiklus mõlemal pool teed parkivate autode tõttu tugevalt häiritud ja seda eelkõige suvel. Sõrme sõnul ei esine see probleem ainult tema ümbruskonnas: “Ma arvan, et see ei ole ainult Pika tänava probleem, kuid vanalinna tänavad on kitsad, kahesuunalised ja parkimiskeelud puuduvad.” Lahendusena näekski Sõrm parkimise ärakeelamist ühel teepoolel.

“Pika tänava ühel kitsamal lõigul on tee muudetud ühesuunaliseks, millega automaatselt kaasneb ka parkimine ühel teepoolel,” viitab Sõrm Pika tänava Lasteaia ja Turu tänava vahelisele lõigule.

Kuressaare linnainsener Madis Pihel ütles Saarte Häälele, et avaldusele vastata tuleb nagu ikka 30 päeva jooksul, kuid kuna on puhkuste aeg, siis liikluskomisjoni veel niipea kokku ei saa: “Usun, et septembriks on puhkused suuresti läbi.” Vastus kodaniku avaldusele ei sisalda tema sõnul veel otsust, vaid informatsiooni, et küsimusega tegeletakse. Parkimiskorralduse muudatuseks tehakse linnavalitsusele ettepanek, kui ekspertide hinnangu ja liikluskomisjoni arutelude järel leitakse, et see on vajalik. Seega enne septembrikuud võimalikke liikluskorralduse muudatusi Pikal tänaval suure tõenäosusega ei tule.

Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 455 korda, sh täna 1)