Mootorratturite kokkutulek tõi saarele 700 tsiklit

Reedel alanud ja pühapäeva hommikul lõppenud üheksas Mototoober kulges edukalt. Neljandat aastat Karujärvel toimunud Mototoobril osales umbes 700 tsiklit. Ürituse tähtsündmusteks kujunesid paraad, ilutulestik ja Eurovisioni paroodia. 

Mototoobri peakorraldaja, Saaremaa motoklubi Ösel MC juhi Erki Evestuse sõnul jäi osa huvilisi tulemata, kuna Mototoobriga ühel ajal toimus teisigi üritusi, kuhu tsiklimehi kogunes. “Sinimägede kaitselahingute 70. aastapäevale läks isamaalisi mootorrattureid oma lugupidamist avaldama. Otepääl oli vist samuti üks motoüritus,” märkis Evestus.

Kohalike huvi oli Evestuse hinnangul suurem kui eelmisel aastal: “Murutraktorite võidusõitu jälgis rohkem inimesi ja ilutulestiku ajal kogunes terve rivi autosid tee peale.” Mototoobri traditsiooni kohaselt käivitasid mootorratturid keskööl, kui ilutule laskmiseks läks, oma tsiklid.

Tagurpidise rooliga murutraktori peal oli kõige osavam üks noorepoolsem poiss, teadis Evestus rääkida. “Suuremad mehed jäid häbisse,” lisas ta muiates. Selle murumasina tegi eripäraseks asjaolu, et rattad pöörasid vastupidises suunas rooli keeramisele.

Lõbus vahepala Mototoobril oli Eurovisioni parodeeriv lauluvõistlus. Erki Evestuse sõnul polnud just kerge habemikke ja pikajuukselisi mehi kleitidesse saada, kuid publikule humoorikad etteasted meeldisid.

Tuleval aastal toimuvale juubeliüritusele ootab Evestus rohkem osalejaid: “Paljud kiitsid Saaremaad ja mitmed lubasid järgmisel aastal oma motoklubi liikmeid rohkem kaasa tuua.” Mootorrattureid tuli Saaremaale Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Venemaalt.

Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 486 korda, sh täna 1)