Mihkel Räim sai Prantsusmaal kaks võitu

Amatöörklubis ProBikeShop Saint Etienne Loire sõitev jalgrattur Mihkel Räim saavutas Prantsusmaal oma neljanda ja viienda võidu, kui oli kiireim õhtustes kriteeriumisõitudes.

Oma neljanda võidu vormistas Mihkel Räim 65 km pikkusel võistlusrajal. Ilm oli kehv, vihma sadas ja vahepeal läks eriti hämaraks, kuna linnavalgustus polnud veel tööle hakanud ja võistlus oli sportlastele tegelikult päris ohtlik. Rajal oli nii kanalisatsioonikaeve kui ka auke.

“Sõitsime juba kolmandal ringil Martin Laasiga eest ära, tegime koostööd ja peagrupile ringi sisse,” rääkis Mihkel Räim. “Alguses oli endal päris keeruline, sest eelmised kaks päeva olid 200 km võidusõidud ja jalad natukese pehmed, aga lõpus jäi asi finiši peale, seekord suutsin teda võita.”

Teisel kriteeriumil oli Mihkel Räime sõnul päris palju rünnakuid ja peagrupil sai ta eest ära alles poolel võistlusmaal. “Tavaliselt on see varem õnnestunud, aga seekord hoidsin ise ka veidi madalamat profiili, samas tundsin, et mind jälgiti ka rohkem,” rääkis rattur.

32 ringi enne lõppu vajutas ta korralikult paariks ringiks “gaasi põhja” ja läinud ta oligi koos meeskonnakaaslasega ja ühe teise klubi mehega. “Tegime tööd, mina umbes 70% ja teised kaks ülejäänu,” märkis Räim.

“Tundsin, et olen neist tugevam, ja kolm ringi enne lõppu käskisin meeskonnakaaslasel rünnata, kuna tal polnud sel aastal võitu, aga kahjuks tõmbas teine mees talle järele ja siis ründasin ise ja sõitsin eest minema. Finišeerisin uhkes üksinduses.”

Rigo Räim oli 15.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)