Kaarma kaalub Ida-Niidu lasteaia rahastamist (3)

Kuressaare linnavalitsus loodab üsna pea saavutada Kaarma vallaga kokkuleppe Ida-Niidu lasteaia uuendamise kaasrahastamiseks 800 000 euro suuruses summas.

Kuressaare linna haridusosakonna juhataja Tiia Leppik ütles Saarte Häälele, et Kaarma vallaga on augusti alguseks kokku lepitud kokkusaamine, kus arutatakse rahastamise teemat. “Pigem räägime sellest, milline saab olema rahastusskeem,” rääkis Leppik. “Kuressaare linn on näiteks Aste kooli ja lasteaia puhul lepinguline kaasfinantseerija.”

Haridusosakonna juhataja möönis siiski, et Aste koolis käib linnast alla kümne lapse, mistõttu see osalus ei ole väga suur. Võrdluseks tõi ta, et juunikuust pärinevate andmete põhjal käib linnas lasteaias ligi 250 Kaarma valla last. Rahastamise suurus aga sõltub õpilaste arvust koolis ja lasteaias.

Kaarma vallavanem Andres Tinno leidis aga, et läbi peab rääkima ka lepingu muude punktide osas, mis puudutavad Kaarma valla ühinemist. “Vaatamata sotsiaaldemokraatide poolt ühinemisele pandud pidurdusprotsessile, loodame siiski käesoleval aastal ühineda ja ühendeelarve koostamine algab juba septembris,” viitas Tinno, et rahastamisskeem tuleb kooskõlastada ühinevate valdadega. “Ida-Niidu lasteaeda ei ole lisatud prioriteetsete investeeringute nimekirja,” tõi vallavanem põhjusena välja.

“Kaarma vald ei saa tänase päeva seisuga täiendavat laenu juurde võtta,” tõdes Tinno ja lisas, et soovitud 800 000 eurot ei ole võimalik planeerida valla järgmise aasta eelarvesse.

Tiia Leppiku väitel peab ka linn lasteaia ehituse jaoks laenu võtma, ja seda vastavalt planeeritud eelarvele. Laenukoormust suurendada linn samuti ei saa.

Hange ehitaja leidmiseks kuulutatakse Leppiku sõnul välja vahetult pärast läbirääkimiste lõppemist ja lahenduse leidmist. Hankekomisjoni kuulub ka üks Kaarma valla esindaja. Enne hanke lõppu ei ole aga teada Ida-Niidu lasteaia täpne ehitusmaksumus, sest hanke käigus võib ette tulla muudatusi. “Esialgsete hinnangute kohaselt on Ida-Niidu lasteaia ehitusmaksumus üle 3 miljoni euro,” nentis Leppik.

“Meil on Ristiku ja Rohu tänava lasteaia renoveerimise kogemus ja julgeme väita, et oleme täna graafikus,” oli Leppik optimistlik. Ehitustöödega plaanitakse valmis saada 2015. aasta suve lõpuks.

Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 693 korda, sh täna 1)