Muhulased saavad tehnoülevaatuspunkti

Muhus autoremonditöökoda pidav OÜ Collester plaanib augustis avada esimese väljaspool Kuressaaret asuva tehnoülevaatuspunkti Saare maakonnas.

Collesteri omanik Paavo Aavik ütles, et loodetavasti hakkab ülevaatuspunkt tööle juba järgmisel nädalal, kui maanteeameti komisjon on asja üle vaadanud ja selle avamiseks loa andnud.

Paavo Aaviku sõnul tekkis tal tehnoülevaatuspunkti idee sellest, et Kuressaares ülevaatusel käimisest sai mõnikord üsnagi pikk ja vaevaline protseduur. “Kui selgus, et üks jupp on puruks ja kohe remontida ei saa, siis tuli Kuressaare ja Muhu vahet sõita mitu korda,” rääkis Aavik.

Muhule lähemad tehnoülevaatuspunktid asuvad praegu Kuressaares, Haapsalus, Koongal ja Pärnus.

Ülevaatuspunkt hakkab tööle Soonda külas kõrvuti autoremonditöökojaga, mis on kunagises noorloomalaudas tegutsenud juba mitu aastat. PRIA toetusega soetatud moodsa tehnikaga varustatud remonditöökoda on piirkonnas üsnagi tuntud, selle klientideks on muhulaste kõrval ka Orissaare, Pöide ja Laimjala autoomanikud.

Autode ülevaatusega hakkab Soondas tegelema kohalikku päritolu spetsisalist, kes on varem töötanud ka Kuressaare ARK-is, läbinud koolituse ja andud kõik asjakohased eksamid. Paavo Aaviku sõnul on Ida-Saaremaa rahval huvi Muhu ülevaatuspunkti vastu päris märgatav, selle avamise järele on pärinud juba mitukümmend inimest.

Kuressaares tegutseva Metra Autokeskuse tehnoülevaatuspunkti juhataja Jarko Lepp ütles uue konkurendi lisandumisega seoses, et konkurentsile kätt ette panna ei saa. “Tihipeale on küsitud, kas linnameestest ei taha keegi Muhusse või Orissaarde ülevaatuspunkti teha, aga see turg on nii väike, et ei tasu ära,” sõnas Lepp, kes teisalt möönis, et lühema vahemaa pärast on Muhust ülevaatusel käidud Kuressaare asemel ka mandril.

Pöide valla pensionär Heino Pitk, kes seni on käinud autoga ülevaatusel Kuressaares GoBusi hoovil, kavatseb seda teha ka edaspidi. Muhu on Pöidele küll olulisemalt lähemal, kuid vanahärra sõnul ajab ta Kuressaares korda mitu asja korraga.

Muhu vallavolikogu esimehe Ain Saaremäeli sõnul on väga hea, et Muhu saarel on jälle üks teenus juures ning kohalikud mehed saavad tööd ja toimetamist. “Eks nad on seal autoremonditeenust pakkunud juba varasemast, olen isegi seda kasutanud ja minu meelest on see täitsa OK,” sõnas Saaremäel. “Paavo on siin mitu aega laste motoringi vedanud ja kõik see, mis autosid, mootorrattaid ja tehnikat puudutab, läheb talle korda ja eks ta sellega tegeleb,” lisas ta.

Paavo Aavik ütles, et edaspidi, loodetavasti mõne kuu pärast hakkab tema ettevõte Muhus pakkuma ka ARKi-i teenust ehk võtma sõidukeid arvele ja arvelt maha ning väljastama numbrimärke.

Maanteeameti sõidukiteregistri osakonna juhataja Meelis Telliskivi ütles, et praegu ei ole Eestis ühtegi sellist eraettevõtet, mis pakuks liiklusregistri teenuseid.

Eraettevõtted teevad maanteeametiga sõlmitud lepingu alusel tehnoülevaatust ning uute sõidukite müüjad osutavad sõidukite registreerimiseelse ülevaatuse teenust. Telliskivi märkis, et praegu ei võimalda seadusandlus anda eraettevõtetele õigust teha liiklusregistrisse sõidukite arvele- ja arveltvõtmise kandeid. Küll aga töötab selline mudel näiteks Soomes ja ka maanteeamet on sellise võimaluse rakendamist Eestis põgusalt arutanud. “See vajab täpsemat analüüsi ja seadusloome muudatusi ning seega midagi konkreetset selles küsimuses on veel vara rääkida,” sõnas Telliskivi. “Seega lähiajal eraettevõtjad veel sellist õigust ei saa,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 024 korda, sh täna 1)