Leisi kooli juhi ametisse pürib kuus inimest

Leisi vallavalitsuse välja kuulutatud avalikul konkursil kohaliku keskkooli direktori ametikoha täitmiseks esitas sooviavalduse kuus kandidaati.

Vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et 7. juuli seisuga, kui lõppes konkursi esimene tähtaeg, laekus neli avaldust ja seejärel otsustati konkurssi pikendada. Otsus ennast ka õigustas.

“Pärast seda me pikendasime konkursi tähtaega 18. juulini ja selle aja jooksul laekus veel kaks avaldust,” märkis ta. “See tähendab, et nüüd on meil võimalus teha valik ühtekokku kuue kandidaadi seast.”

Mõtlep lisas, et järgnevatel päevadel peetakse kõigi kandidaatidega vestlusvoor ja pärast seda langetatakse lõplik otsus.

“Ise loodame, et Leisi keskkooli uue direktori nimi selgub kolmapäeva õhtul,” lisas ta. Kooli uus juht peaks kõigi eelduste kohaselt ametisse astuma 1. augustil.

Juunikuu lõpus pani ameti maha Leisi kooli kauaaegne direktor Tõnu Erin, kes uuest õppeaastast hakkab juhtima Kuressaare vanalinna kooli. Mais kirjutasime, et Erin oli sunnitud ametist lahkuma lahkhelide tõttu, mis tal tekkisid Leisi vallavolikogu esimehe ja kooli hoolekogu mõne liikmega.

“Asi sai alguse põhiliselt sellest, et eelmisel sügisel tuli gümnaasiumiossa liiga vähe õpilasi. Arvata oli, et neid tuleb vähe, sest ka põhikooli lõpetanuid oli vähe – vaid üheksa,” ütles Erin intervjuus Saarte Häälele toona. 2013. aastal asus Leisi keskkooli 10. klassis õppima vaid kolm õpilast. Erin on öelnud, et ainult tema ei saa kooli lastega täita.

Vallavanem Ludvig Mõtlep avaldas lootust, et tänavu tuleb Leisi kooli 10. klassi siiski rohkem õpilasi.

“Praegu on lõplikest tulemustest veel vara rääkida, sest avalduste vastuvõtt kestab 23. augustini,” ütles ta. “Ise loodame, et tänavu tuleb 10. klassi rohkem õpilasi, sest põhikooli lõpetanuid oli tänavu rohkem kui aasta tagasi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 474 korda, sh täna 1)