Legendaarne ujumisõpetaja Norma Helde paneb ameti maha

ELUTÖÖ ÕPETAJA JA UJULAJUHINA TEHTUD: Endine tippujuja Norma Helde, kes ka seenioride kõrgetasemelistel võistlustel medaleid võitnud, on otsustanud end nüüd vanaema rollile pühendada. Foto: Irina Mägi

ELUTÖÖ ÕPETAJA JA UJULAJUHINA TEHTUD: Endine tippujuja Norma Helde, kes ka seenioride kõrgetasemelistel võistlustel medaleid võitnud, on otsustanud end nüüd vanaema rollile pühendada. Foto: Irina Mägi

35 aastat Kuressaare gümnaasiumi ujula juhatajana ja treenerina töötanud Norma Helde on otsustanud ameti maha panna. Endise tippujuja ja treeneri töö jätkajaks saab Kuressaare noormees Juhan Kolk, Norma Helde õpilane.

Kuressaare gümnaasiumi õpetajad on lugematul arvul Saaremaa lapsi ujuma õpetanud Norma Heldet iseloomustanud kui rõõmsameelset vanaema õunapuu otsast. Selline kuue lapselapse vanaema tegelikult ongi.

“Nüüd hakkangi täiskohaga vanaemaks. Seitsmes lapselaps on tulemas. Üks pere just Saaremaalt läks ja teine tuli. Nüüd saan ennast lastelastele pühendada,” rääkis rõõmsameelne vanaema.

Gümnaasiumi direktor Toomas Takkis ütles Saarte Häälele, et kui Norma Helde ükskord vanaema rollist vabaneb ja taas tahab kas treenerina või õpetajana koolis tööd, siis KG uksed on tema jaoks alati lahti.

Tallinna pedagoogilise ülikooli lõpetanud Juhan Kolka tunneb spordiüldsus ennekõike purjetajana ja selle spordiala propageerijana-asjaajajana. Ujumises saavutas Juhan paremaid tulemusi koolinoorena. “Sahtel on mul diplomeid täis. Tippsportlaseks saamist ma endale eesmärgiks ei seadnud,” rääkis Juhan Kolk.

Nii avamere kui jääpurjetamisega tegelev Juhan Kolk arvas, et purjetamises on tal paremad tulemused veel ees.

Ujula juhataja ametikoha võtab Kolk, kes kõrgelt hindab Norma Helde teeneid selles ametis, vastu kerge südamega. Ujumine on Kolga arvates populaarsust võitmas ja omalt poolt püüab ta teha kõik, et saarlased sellel alal häid sportlikke tulemusi saavutaksid.

Kuressaare gümnaasium saab ka uue kehalise kasvatuse õpetaja. Tallinnast tuleb Saaremaale tagasi pealinnas õpetajana töötanud Sander Suurhans. Odaviskajana on Saaremaa rekordiomanik Suurhans pjedestaalile tõusnud arvukatel võistlustel, sealhulgas ka ülemaailmsetel saarte mängudel.

KG kehalise kasvatuse õpetaja Endel Tustit on soovinud oma töökoormust vähendada ja sestap on kooli uut kehalise kasvatuse õpetajat vaja.

Saaremaa ühisgümnaasium vajab uuel õppeaastal abiõpetajat eelkõige väikeklassidele, kunstiõpetajat ja huvijuhti.

SÜG-i direktori Viljar Aro sõnul läheb senine kunstiõpetaja Ülle Mägi tagasi Tallinna, kust ta Saaremaale õpetajaks tuli ja huvijuht Triino Lest Aste elanikuna saab tööd kodukohas.

Koolijuht Aro ei näe ametikohtade täitmisel probleeme. Avaldusi saab esitada kuni 1. augustini.

Sügisest asub SÜG-is tööle ka uus matemaatikaõpetaja, äsja magistrikraadi kaitsnud pedagoog. “Juba eelmisel aastal otsisime matemaatika õpetajat, ei saanud. Jagasime koormuse kõigi õpetajate vahel ära. Nüüd saame koormused normaalseks tagasi viia,” nentis Viljar Aro.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 092 korda, sh täna 1)