Ajakaja: Laadimise aeg (2)

Suvi on jõudnud oma suurusesse, jutud kehvast suusailmast ja muust taolisest on unustusse vajunud. Sulejoped ja vildid on kapinurka peitnud ka kõige suuremad külmavaresed. Isegi idapoolsed sõjauudised, mis on küll muret tekitavad, jäävad kuhugi päikese ja maa vahele üksi. Sest meediat jälgida ja muremõtteid endasse lasta lihtsalt ei jaksa selle soojaga. 

Mis siis on? On soe merevesi. Ujuma lähevad needki, kes siiani vaid soojas vannivees tihkasid käia. On õitsevad pärnapuud, mille lõhn hullutab nii mesilasi kui inimesi, ja mõistlik eestimaalane ikka korjab mõned peotäied pärnaõisi ka talveks tee jaoks varuks.

On päike ja päevasoe. Kõik selleks, et inimene saaks end laadida tulevaks talveks, nii vaimult kui ihuliselt. Egas asjata öelda, et puhkuse ajal tuleb puhata ja oma ihulised akud täis laadida.

Üha sagedamini julgevad inimesed rääkida sellest, et nad tegelikult ka peavad oluliseks puhata, mitte puhkuse ajal tööl käia või hoopiski puhkamata jätta. Ebatervislikkus ei ole enam moes.

Arvutiekraan vahetatakse raamatu või mõne muu mõnusa suvise lugemise (vanad ajakirjad näiteks vanaema kummutist) vastu. Ja laaditakse vaimu ja mõtteerksust sedapidi.

Suvi ongi selleks, et pikad sügispäevad ja külmad talveõhtud jaksaks jälle järgmisesse kevadesse veeretada. Et oleks jõudu ja energiat olla ja kesta.

Ahjaa, käige ikka ringi ka, vaadake, mis naaberkülas juhtumas: mina sattusin möödunud laupäeval näiteks Taritusse laulupeole ja hing sai veel rohkem ilusate emotsioonidega laetud ning kinnistus teadmine, et ei kao me kuskile, ei hävi ega mandu. Kuni me külades ja valdades on inimesed, kes tantsu vihtuda jaksavad või lauluviisi ülal hoiavad, ei saa meiega miskit hullu juhtuda, sest ka sedasi saavad akud laetud ja pikaks talveks on olemisel sügavam mõte ja tähendus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 156 korda, sh täna 1)