RMK puhkekohad meelitavad huvilisi (1)

SAUNA KORRASTAMINE: Indrek Nelise sõnul kerkib isetehtud saunas temperatuur 110 kraadini. Enne RMK alalt lahkumist tuleb improviseeritud saun siiski maha võtta. Foto: Sander Ilvest

SAUNA KORRASTAMINE: Indrek Nelise sõnul kerkib isetehtud saunas temperatuur 110 kraadini. Enne RMK alalt lahkumist tuleb improviseeritud saun siiski maha võtta. Foto: Sander Ilvest

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) poolt pakutavad puhkevõimalused on teadupoolest populaarsed ning aastast aastasse muutuvad ka külastajad mõistlikumaks.

“Aastast aastasse on tunda külastajate teadlikkuse ja suhtumise paremaks muutumist,” ütles RMK Saarte piirkonna külastusjuht Üllar Soosnik ja avaldas lootust, et selle üheks põhjuseks on ka nende endi tehtud selgitustöö.

“Arvatavasti on hakatud aru saama, et RMK pakutavad hüved ei teki niisama, vaid on kellegi hoolsa töö tulemus,” ütles ta.

RMK puhkekohtade külastamise üldise põhimõtte sõnastas Soosnik järgnevalt: “Mida jaksad metsa kaasa tuua, jaksa ka ära viia – lahti seletatult: kui lapsed, naised ja muu väärtuslik lahkudes autosse kogutakse, ärge pange paljuks ka tühjendatud pakendid kotiga kaasa võtta.”

Tema sõnul uusi külastusobjekte Saarte piirkonnas juurde rajada plaanis ei ole, kuid tegeletakse olemasolevate kvaliteedi tõstmisega.

Rikkumisi vähe
Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhtivinspektor Anneli Vahter on samuti seisukohal, et olukord on paranenud: “Saaremaal puhkajad on jätnud üldiselt hea mulje. Kasutatakse rohkem RMK puhkekohti ja vales kohas telkimise või lõkke tegemisega pole eriti probleeme olnud. Peamiselt rikutakse eeskirju sellega, et sõidetakse veepiiri lähedale.”

Väljaspool teid mere ääres sõita ei ole lubatud. Sel aastal on keskkonnainspektsioon menetlenud nelja juhtumit, kus Saaremaal on sõidetud ranna piiranguvööndis. Rikkumisi on keskkonnainspektsiooni nõuniku Himot Marani sõnul tuvastatud veelgi, kuid alati menetlust ei alustata: “Kergemate rikkumiste korral ja juhul, kui rikkuja saab aru oma teo lubamatusest ning kohe korrigeerib oma käitumist, piirdume me üldjuhul suulise märkusega.”

Puhkajad rahul
Eile õnnestus Saarte Häälel leida nii mõnedki RMK puhkekohtade kasutajad. Kuressaares elav Indrek Nelis oli juba mitmendat päeva koos sõpradega puhkamas Soela telkimisalal. Tema sõnul olid päris mitmed möödasõitjad neilt küsinud, kauaks nad plaanivad jääda, mis annab tunnistust RMK puhkekohtade populaarsusest. Nelis kinnitas Saarte Häälele, et muretsemiseks pole põhjust, sest enda järelt koristatakse kõik ära.

Tuhkana rannas ujumas käinud tallinlaste Evelin Leiuse ja Meelis Naudi sõnul pole nad siinsetes puhkekohtades maas vedelevat prügi eriti kohanud: “Ikka juhtub, et keegi on midagi maha unustanud, aga siin on kord enam-vähem. Tallinna lähedal on alati hullem.”

Abula telkimisalal ööbivad noored olid samuti pealinnast. Graafilise disainiga tegelev Sofia Apunnikova ütles, et nad on külastanud RMK puhkekohti ka Hiiumaal, kus pidi samuti väga kena olema. Prügiprobleemi ei ole temagi RMK aladel täheldanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 904 korda, sh täna 1)