Tagavere külatee saab lõpuks korda (2)

RÕÕM ON SUUR: Tagavere küla elanik Arvi Salu ei suuda rõõmu varjata. Kaob ju nüüd tolm, mida tema värava tagant mööda sõitvad autod alati õue keerutasid. Foto: Sander Ilvest

RÕÕM ON SUUR: Tagavere küla elanik Arvi Salu ei suuda rõõmu varjata. Kaob ju nüüd tolm, mida tema värava tagant mööda sõitvad autod alati õue keerutasid. Foto: Sander Ilvest

Orissaare vallas Tagavere külas elavate inimeste rõõm on suur. Sel nädalal algas kohati kuumaastikku meenutava külatee remont, mida kohalikud on oodanud juba pikemat aega.

“Kõigil külainimestel on puhas rõõm, et see tee lõpuks ometi korda saab,” ütles Tagavere külavanem Mirja Tiitma, rõhutades sõna “lõpuks”. Tiitma rõõmustas, et enam ei lõhuta ei jalgu, jalgrattaid ega autosid.

Tagavere küla elanik Arvi Salu, kelle värava tagant ka tee läbi läheb, avaldas au ja kiitust vallavanem Vello Runthalile. “Ikka täitsamees,” muigas Salu, lisades, et nii nagu vallavanem lubas, paistab, et nii ka läheb. Teeremondi esimesest lubamisest oli mööda saamas juba pea kaks aastat.

Erinevad põhjused
Puhkusel viibiv Orissaare vallavanem Vello Runthal tõdes, et see, et teeremont venis, on loomulikult halb. “Oleks võinud ju küll mõni aasta varem, aga midagi pole teha,” rääkis vallavanem, kelle sõnul olid venimisel erinevad põhjused, kuid tähtis on ikkagi eesmärk, milleni nüüd jõutakse.

“Tagavere muutub juba linna moodi – tänavavalgustus, asfalt ja palju inimesi,” nentis vallavanem, avaldades lootust, et külatee saab olema kena ja külaelanikud tunnevad sellest rõõmu. Samas tekib vallavanemal aga oma sõnul järgmine mure, et kui tee on mustkatte alla viidud, siis äkki hakatakse seal kihutama.

“Võib-olla tuleb panna liiklusmärk või lamav politseinik,” arutles Runthal, lisades, et kiirus 90 km/h on külavahel ilmselgelt liiga palju. Tagantjärele tarkusena tõi Runthal välja, et juba ammu oleks võinud panna sinna teele 30 km/h piirangumärgi. Tagavere külatee remont on Orissaare valla kõige suurem ja mahukam töö sel aastal.

Kruus juba maas
Töövõtja, AS-i Level töödejuhataja Jüri Kurgpõllu sõnul pandi sel nädalal maha kruus. Täna alustab Ores Ehitus OÜ kaevude tõstmisega, seejärel ehitab AS Level mahasõitude aluse, tee pinnatakse kahekordselt. “Kõik oleneb ilmadest ja oludest, aga arvan, et saame hakkama,” kinnitas Kurgpõld, kelle sõnul on tegemist tavalise objektiga. Keeruliseks tegid selle läinud aastal vaid kaevud, mille trassid ei vastanud nõuetele.

Korda saab teelõik Tagavere poest kuni Kuivastu maanteeni. “Ilus viisakas küla on, kiviaiad on seal kenasti korda tehtud ja kui nüüd tolmust ka veel lahti saab, on kõik hästi,” märkis Kurgpõld.
Orissaare valla ehitusnõuniku Martin Kääridi sõnul on tööde maksumus koos käibemaksuga 36 000 eurot ning valmimisaeg 1. august.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 815 korda, sh täna 1)