Saarlased jätkavad Muhu väina regatil medalikursil

FOLKBOOT: Kuivastu–Pärnu etapil seilamas jaht Ahti. Pardas istub Silvia Johanna Haavel. Keskel seisab püsti Taavi Välisson ja taustal on kapten Ott Kolk. Foto: Piret Salmistu / Muhu väina regatt

57. Muhu väina regati kolmanda etapi järel on saarlaste jahtidest oma grupi esikolmikus vaid Kadri. Poolte etappide läbimise järel on medalikolmikust napilt väljas Mercurius, Ahti ja Liliann.

Teisipäeval jätkus regatt kursil Kuivastust Pärnusse. Vastavalt jahi suurusele sõideti 52–62-miiline distants, milleks kulus aega kaheksast kuni üheteistkümne tunnini ja esimesed jahid jõudsid Pärnusse kella 6 paiku õhtul.

Saaremaa jahtidest tegi parima sõidu ORC III grupis seilav Kadri (Andres Haavel), kes lõpetas oma grupis teise kohaga. Kolme etapi kokkuvõttes on Kadri kolmandal kohal.

Kolmanda koha oma grupis teenis eelmise etapi võitnud Mercurius (Margus Tasa). Kokkuvõttes on Mercurius oma grupis 4. Samas, Estlys III grupis oli Maris (Mihkel Šesterikov) 8. (6.) ja Cassandra 11. (14.).

Folkbootide grupis seilas end neljandale kohale Ahti (Ott Kolk), kes on samal kohal ka kokkuvõttes.

ORC II grupis sai Katarina Jee (Mart Tamm) 8. (8.) koha ning Evelyn III 11. (11.) koha.

Estlys II grupis oli Liliann (Margus Beljakov) 5. (4.), Centaur (Rain Riim) 8. (9.) ja Pinta 10. (14.).

Estlys I grupis sõidab vaikselt Sophia (Priit Kuusk), kes sarnaselt eelmise etapiga ei mahtunud taas ajalimiiti ja sai kirja viimase koha punktid. Jaht on ka kokkuvõttes 19. ehk viimane.

Eile sõideti Pärnu lähistel rajasõit. Täna õhtul starditakse ööetapile Roomassaarde.