Lipuväljak on valmimas sügiseks (9)

VÄÄRIKAS KOHT: linnapea Hannes Hanso (keskel), abilinnapea Taavi Kurisoo ja riigikogu liige Kalle Laanet on üksmeelel, et Vabadussõja ausamba lähedus on kolme mastiga lipuväljaku jaoks kõige sobivam paik.  Foto: Raul Vinni

VÄÄRIKAS KOHT: linnapea Hannes Hanso (keskel), abilinnapea Taavi Kurisoo ja riigikogu liige Kalle Laanet on üksmeelel, et Vabadussõja ausamba lähedus on kolme mastiga lipuväljaku jaoks kõige sobivam paik. Foto: Raul Vinni

Kõik ettevalmistused Kuressaare lipuväljaku rajamiseks on jõudnud päris lõpusirgele ja praeguste kavade kohaselt peaks väljaku avamine toimuma sügisel.

Abilinnapea Taavi Kurisoo kinnitas, et kesklinnas asuvale Vabadussõja ausamba platsile kavandatava lipuväljaku esialgne eskiis on valmis. “Kuna see eskiis on aga tõepoolest väga esialgne ja toores, mida me lähinädalatel kindlasti muudame, siis pole mõtet praegu seda lehes näidata,” lisas ta. “Peatselt võtame võimalikelt projekteerijatelt hinnapakkumised ja läheme selle asjaga võimalikult kiiresti edasi. Kui kõik on juba selgem, siis kindlasti tutvustame rajatava lipuväljaku eskiisi ka avalikkusele.”

Kuressaare linnapea Hannes Hanso ütles aga Kadi raadio keskpäevatunnis, et kui kõik läheb plaanipäraselt, võib lipuväljak valmis olla hiljemalt käesoleva aasta oktoobriks. “Lipuväljaku rajamist on lubanud rahastada siseministeerium,” märkis ta.

Hind pole täpselt veel teada
Kui palju võib lipuväljaku rajamine lõppkokkuvõttes maksma minna, seda ei osanud Hanso eile veel täpselt öelda. Ta lausus vaid, et selle raha eest tuleb korda teha ka tulevast lipuväljakut ümbritsevad kõnniteed ja muruväljak. “Esialgsetel hinnangutel jääb see summa kuskile 20 000 euro kanti,” tõdes ta.

Muinsuskaitseamet lipuväljaku rajamisele Kuressaare kesklinna alale vastuväiteid ei esitanud. “Minu arvates rajatakse lipuväljak just õige koha peale, sest me juba niigi tähistame seal oma riiklikke ja rahvuslikke tähtpäevi,” ütles muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Rita Peirumaa. “Kavandatavad kolm lipumasti ei mõjuta kuidagi muinsuskaitse all oleva kesklinna arhitektuurilist väljanägemist.”

Kevadel tegi reformierakondlasest riigikogu liige Kalle Laanet ettepaneku rajada lipuväljak suisa Kuressaare keskväljakule. “See oli mõte, mille me toona koos Jaanus Tamkiviga tõepoolest välja käisime,” kinnitas Laanet. “Kuna aga spetsialistid arvasid, et parem koht on Vabadussõja ausamba läheduses, siis olen ka sellega päri. Asub ju ka see koht Kuressaare kesklinnas.”

Ministeerium ootab arvutusi
Siseministeeriumi pressinõunik Merje Pors ütles, et nädala alguses tutvustas Kuressaare linnapea lipuväljaku esialgset eskiisi ka siseministeeriumis. “Praegu ootab ministeerium linnavalitsuselt lipuväljaku rajamise detailsemat kalkulatsiooni. Kohtumisel Kuressaare linnapeaga siseminister kinnitas, et ta igati toetab lipuväljaku rajamist,” lisas Pors.

Aprilli alguses käis Hanno Pevkur kohtumisel maavanematega välja idee rajada kõikidesse maakonnakeskustesse lipuväljak. Põhjenduseks tõi minister väite, et Eesti rahvuslippu olevat meie kodukohtades liiga vähe näha. “Kui rääkida eestlusest ja oma riigi armastusest, omab rahvuslipp äraütlemata suurt tähtsust,” lausus Pevkur tookord.

Maavanemad toona ministri ettepanekut toetasid ja avaldasid lootust, et seda algatust toetavad ka maakonnakeskuste linnapead, kuna lipuväljaku rajamiseks on vaja omavalitsuse nõusolekut. Esialgsete kavade kohaselt loodeti maakonnakeskuste lipuväljakud valmis ehitada juba 4. juuniks, kui tähistati sinimustvalge rahvuslipu 130. juubelisünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 120 korda, sh täna 1)