Sõnakuulelik Kita pälvis esikoha (2)

Kuressaares toimunud MTÜ Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing sõnakuulekuse (SK) meistrivõistlustel saavutas esimese koha saarlanna Kersti Pingi koer Born To Win White Keykeeper, koduselt lihtsalt Kita.

Pingi sõnul oli I klassi valgete lambakoerte hulgas 12 võistlejat, pooled neist Saaremaalt ja pooled mandrilt.

“9–10 harjutuse seas tuli eelkõige näidata koera ja omaniku koostööd, sõnakuulelikkust, energilisust ja koera hea tuju,” selgitas Kersti Pink. Sõnakuulekuse võistlusel tuleb koeral kuulata käsklusi kõrvalkõnnist kuni erinevate objektide sisse ronimisega ja neid korrektselt täita. “Ruutu saatmine 15 meetri pealt on üks keerukamaid harjutusi, kus koer peab koonuse sisse minema ja seal lamama kuni käsuni. See on sageli üks komistuskivisid, aga Kika sai kenasti hakkama,” rõõmustas Pitk.

Kennelliidu aastaarvestuses toimuvatel võistlustel kolm suurepärast tulemust saavutanud koerad saavad jätkata kõrgemas klassis. Valge lambakoer Kita täitis laupäevasel võistlusel selle normi ja nüüd püüab perenaine kõrgema klassi harjutused Kitale sügiseks selgeks õpetada. “Eelmine aasta olime teised, seega on eesmärk saavutatud,” on perenaine õnnelik. Valgeid lambakoeri on Eestis umbes 60. Pesakonnad on hinnatud ja kennelliidu kaudu on valge lambakoera järglased leidnud uue kodu näiteks Venemaal, Kanadas, Uus-Meremaal, Tšehhis ja meie lähiümbruses.

Kristi Luha

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 399 korda, sh täna 1)