Tolmavate tänavate vastu rohtu ei ole (5)

Kuressaare kodanikes on viimasel ajal meelepaha tekitanud tolmavad linnatänavad.

“Kahjuks on mõningane tolm linnas meie kuuma suve kaasnähtus. Seda põhjustab soojade ilmadega sulanud asfaldile puistatud graniidiliiv, mis on ökoloogiline ja parim materjal pigi kinnistamiseks,” ütles Saarte Häälele linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa. Tema sõnul on see abinõu vajalik, et inimesed ei peaks pigi sees liikuma. “On ebameeldiv, kui sulanud asfalt jalanõude ja autorataste külge kleepub, iseäranis mõjub see suure liikluskoormusega kesklinna piirkonnas teekattele laastavalt,” lisas Heinmaa.

Urmas Kuusk Kuressaare linnamajandusest tõdes, et ongi kaks võimalust: kas käia pigi sees või kannatada vähene tolm ära. Kastmisega olukorda leevendada pole ka mõistlik. Intensiivse päikese ja tuulega kuivab kastmisvesi kohe ning niiskuse hoidmiseks tuleks teid kasta umbes kaks korda tunnis. See aga on liiga töö- ja materjalimahukas.

Pärast kuumalaine lõppu koristatakse tolmav liiv teedelt ära. “See on nii hea materjal, et seda niisama maha ei saa jätta. Koristame graniidiliiva kokku ja see läheb taasringlusse,” märkis Kuusk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 316 korda, sh täna 1)