Puidulaoplatsi arendaja peab välja ehitama tänavavalgustuse (19)

Kaarma vald ja Praakli külas eeskirju rikkudes puiduladustusplatsi rajanud Metskond OÜ leppisid eile kokku, et arendaja saab ehitust jätkata siis, kui on Pähklimetsa teele välja ehitanud tänavavalgustuse.

Tänavavalgustus peaks ulatuma kuni Kudjape surnuaia tagumise värava juures oleva ülekäigukohani ning valgustuse rajamise kulu on arendajale suurusjärgus 25 000 eurot. Vald omakorda laiendab Pähklimetsa teeperve ning kehtestab samale lõigule kiirusepiirangu 30 km/h.

Kaarma vallavanem Andres Tinno ütles, et kergliiklustee rajamine Pähklimetsa teele on detailplaneeringuga küll ette nähtud, kuid selle valmimine sõltub kokkuleppest Kuressaare linnaga, kellele kuulub surnuaed.

Vallavanema sõnul tehakse seda liiklusohutuse tõstmiseks Pähklimetsa teel, kust tulevikus peaksid hakkama läbi voorima metsaveoautod. Kui need tööd on tehtud, saab arendaja ehitust jätkata ning taotleda ka kasutusluba.

Kaarma vald sekkus puiduladustusplatsi ehitamisse seetõttu, et ehitamist oli alustatud sellekohast teatist esitamata ning peaaegu valmis plats on suurem kui arendaja algul vallavalitsusele ütles.

Puiduladustusplatsi rajamise vastu on kõvasti protesteerinud Pähklimetsa tee elanikud, kellele on vastukarva metsaveoautode suurenev vool. Arvamust, et metsaveoautod surnuaia lähistele sõitma ei sobi ja see suisa seadusega vastuolus kipub olema, on avaldanud ka muinsuskaitseamet.

Lepingu sõlmimine tuli üllatusena Pähklimetsa tee elanikele, kes polnud sellest kuulnudki. Arendaja oli neile taolist tehingut kord juba pakkunud, kuid siis olid elanikud sellest loobunud.

Pähklimetsa tee elanike esindaja Ülle Puppart ütles, et see uudis lõi ta täitsa tummaks. Ometi lubati, et elanikega suheldakse edasiste arengute osas, kuid nüüd tehti jälle vaikselt otsus ära. Puppart ütles, et nemad sellega kindlasti nõus ei ole ning võitlevad võimaliku suureneva liikluse vastu edasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 868 korda, sh täna 1)